Pomysły na dekorację okien i ścian w okresie Bożego Narodzenia

Święta to okres, kiedy chcemy, aby nasz dom był cudownie udekorowany. Dzięki kilku przedmiotom możemy sprawić, że pomieszczenia nabiorą wyjątkowego klimatu. Oprócz ozdób choinkowych, stroików, świeczek o zimowym zapachu czy światełek, warto pomyśleć o dekoracji okien.

Lekkie i odświeżające aranżacje

Autor: Franc Gardiner
Źródło: Franc Gardiner

Dekoracja okna jest w stanie przekazać trochę bożonarodzeniowego klimatu na zewnątrz. W dodatku uzupełni inne ozdoby. Jak upiększyć okno? Najprostszym rozwiązaniem bywa wywieszenie światełek choinkowych. Wybieramy odpowiadającą nam długość czy kolor i układamy w dowolny sposób. Jeżeli jednak jesteśmy zadania, że jest to rozwiązanie zbyt banalne i poszukujemy czegoś oryginalnego należałoby pobudzić swoją wyobraźnię i wymyślić coś unikatowego. Perfekcyjne rozwiązanie to ciekawa zawieszka, którą zawieszamy w oknie. Elegancji doda bombka zamocowana za pomocą wstążki. Wyśmienicie sprawdza się tu czerwień z zielenią, granat z bielą, lecz także wszystkie połączenia dopasowane do mieszczących się we wnętrzu dekoracji. Oprócz tego możemy wspominać nasze dzieciństwo i powycinać białe płatki śniegu. Będzie to doskonałą

Świateczna gwiazdka

Autor: markus spiske
Źródło: http://www.flickr.com

zabawą. Poza tym do zabawy najlepiej jest dołączyć dzieci. Jest to bardzo dobry sposób spędzania czasu razem. Z dziećmi można również dekorować dom za pomocą śniegu w sprayu. Jest łatwo zmywalny, nie ma problemu z poprawianiem wzorów.

Jeśli prezentowane na tej witrynie omówienie głęboko Cię zaciekawiło, to zalecam to opracowanie (http://www.galeriaoswietlenia.pl/95-lampy-do-lustra) – ono jest równie fascynujące, jak tekst, który właśnie widzisz.

Można tworzyć je samodzielnie lub korzystając przygotowane wcześniej szablony. Śnieg w sprayu to również doskonałe rozwiązanie, kiedy poza domem nie ma prawdziwego puchu. Wróćmy do zawieszek. Zawieszka to niebanalna dekoracja okna. Niesamowicie ciekawie prezentują się ozdoby wykonane z jedzenia. Dobrą propozycją jest złączenie zasuszonych plasterków cytryn.

Więcej – zawieszka

Dzienne światło sprawi, że będą niczym witraż. Idealne będą również (http://www.programylojalnosciowe.pl/) własnego wykonania pierniczki. Należy dodać, że ta dekoracja okna przepysznie pachnie! Ciekawą metodą jest rysowanie okien mydłem. Taką dekorację również bardzo prosto się zmywa. Atmosfera Świąt może być zwiększana ciekawym ozdabianiem pomieszczeń – przeczytaj. Warto pamiętać również o oknach, które – doskonale upiększone – powiększą blask wszystkich innych ozdób.

Komentarze są wyłączone.