Bez jakiego rodzaju lamp nie da się obyć w domu?

Jednym z niezastąpionych urządzeń w każdym mieszkaniu są lampy. Dzisiaj trudno byłoby sobie wyobrazić życie bez oświetlenia, bowiem przy świecach możemy siedzieć, lecz tylko w trakcie romantycznej kolacji. Dlatego aranżując swoje gniazdko musimy wyposażyć je we właściwe lampy i żyrandole. Bez jakiego typu lamp nie można się obyć?

Lampy podłogowe i stołowa z kolekcji Toro

Autor: SPOT Light
Źródło: SPOT Light

Bez wątpienia są to żyrandole, które z reguły lokujemy na środku sufitu, tak, by był w stanie rozświetlić całe wnętrze. żyrandole (polecamy kinkiet dla dzieci) gwarantują rozproszone światło, które pozwala na oglądanie telewizji, ale już na siekanie warzyw może być niedogodne, dlatego tego rodzaju lampy są świetne do salonu albo sypialni. W kuchni wymagane będą dodatkowe lampki, takie jak halogeny na szafkach, jakie doświetlą blat oraz ułatwią wykonywanie działań niezbędnych podczas gotowania. Już nie będziesz bać się czy do ciasta naleśnikowego na 100% nie wpadła ci skorupka.

W następnym pomieszczeniu, a mianowicie w wymienionej wcześniej sypialni, poza żyrandolem pożyteczna będzie lampka nocna. Dzięki niej szybko włączymy światło nawet o drugiej nad ranem, gdy do łóżka łóżka metalowe wejdzie nasza pociecha wystraszona sennym koszmarem bądź zechcemy wziąć łyk wody. Taka lampka daje też odpowiednie światło, aby poczytać wieczorem książkę albo pracować na laptopie, jeśli musimy dokończyć projekty z pracy. W przedpokoju trzeba zamontować kinkiety, w łazience zaś, poza oświetleniem górnym, warto jest również pomyśleć nad lampkami obok lustra. Wykonywanie codziennych czynności higienicznych, gdy szykujemy się do pracy – np. golenia bądź malowania, będzie łatwiejsze. Pamiętajmy, by włożyć w nie żarówki o stosownej mocy.

tanie lampy podłogowe

Autor: asweetheart66
Źródło: http://www.flickr.com

Tylko wtedy będą gwarantować zadowalającą ilość światła. Wybierając lampy do domu musimy też zwrócić uwagę na ich charakter – inne lampy dobierzemy do stylowego salonu, w którym sprawdzą się lampy klasyczne, inne zaś będą nadawać się do pokoju dla dzieci. Maluchy bowiem chcą wesołych, kolorowych dodatków, najlepiej udekorowanych postaciami z bajek. Dzięki opisanym wskazówkom zakup lamp nie będzie już stanowić dla ciebie żadnego problemu. Pamiętaj, aby w pierwszej kolejności kierować się własnymi upodobaniami, a z pewnością będziesz usatysfakcjonowany z dokonanych zakupów.

Komentarze są wyłączone.