W jaki sposób umyć auta – parę tipów

Jeżeli posiadamy własny samochód, chcemy by wyglądało jak najlepiej. Podstawowym sposobem jest oczywiście dokładne i częste mycie. Możemy skorzystać z przynajmniej trzech form – myjni automatycznej, ręcznej lub samodzielnego czyszczenia w specjalnie przygotowanych do tego miejscach. Warto zaznaczyć, że kiedy myjemy auto w nieprzystosowanym miejscu, możemy otrzymać karę finansową. Pierwsza z wymienionych, czyli myjnia automatyczna, nie zawsze spełnia oczekiwania. Zdarza się, że czyści nie we wszystkich miejscach, w dodatku brudne szczotki mogą zarysować lakier. Jeśli zamierzamy umyć pojazd samodzielnie, powinno się sprawdzić, jak zrobić to prawidłowo, by nic nie uszkodzić.

Przede wszystkim musimy mieć świadomość czego potrzebujemy. Samochodu nie umyjemy bez wiadra, najlepiej 2, gdyż do jednego wlejemy szampon, z kolei drugie – z czystą wodą może być przydatne do płukania gąbek czy szmatek. Kolejny jest specjalny szampon i inne kosmetyki samochodowe, między innymi różnego typu nabłyszczacze, płyn do szyb, wosk lub płyny do felg. Kosmetyków jest bardzo dużo, więc na pewno każdy odnajdzie coś najodpowiedniejszego dla siebie.

Źródło informacji –

Środki czystości

Autor: FoodBankCENC.org
Źródło: http://www.flickr.com

Skoro mamy już wiadra i kosmetyki samochodowe, niezbędna będzie również gąbka do mycia. Obecnie można ją wymienić na wygodniejsze akcesoria – rękawica z mikrofibry sprawdzi się świetnie. Do wysuszenia auta najlepszy będzie ręcznik lub szmatka, najlepiej ponownie z mikrofibry, która bardzo dobrze chłonie wodę. Pierwszą rzeczą, jaką musimy wykonać jest wypłukanie samochodu wodą. Nałożenie szamponu od razu na piasek i kurz może powodować uszkodzenia lakieru. Po wypłukaniu warto zająć się nadkolami. Są one często naprawdę zabrudzone, dlatego warto przygotować do ich czyszczenia osobną gąbkę. Po umyciu kół nadchodzi czas na powierzchnie poziome, kolejno skośne. Należy wiedzieć, że najlepszymi ruchami, jakimi można myć pojazd, są ruchy proste. Umyte auto rzecz jasna trzeba spłukać czystą wodą.

Do suszenia niezastąpiona będzie szmatka z mikrofibry bądź ręcznik – także z tego materiału. Doskonale chłonie wodę, dzięki czemu naprawdę dokładnie ją usuniemy. Gdy auto jest osuszone warto umyć specjalnym płynem okna. Dodatkowo dobrym posunięciem jest woskowanie pojazdu – klik. Wystarczy gąbką (często dołączaną do wosku) nałożyć cienką warstwę na karoserię i wypolerować go delikatnie ściereczką. Dzięki temu, będziemy posiadać [TAG=komforręcznik – https://bubucraft.pl/recznik-na-prezent-z-dedykacja/ego auta przez dłuższy czas.

Chociaż może się wydawać, że myjnia – https://sklep.techkar.pl/produkty-techkar/akcesoria-czesci-myjek-cisnieniowych-techkar/weze_do_myjek_techkar/weze_myjka_domowa_techkar/weze_nylon_25m_techkar,2,3615 – to rozwiązanie szybsze i bardzo komfortowe, samodzielne czyszczenie sprawi, że pojazd będzie dokładnie czysty. Jego elegancki wygląd stanie się niejako wizytówką i na pewno taka praktyka zaprocentuje w przyszłości.

Komentarze są wyłączone.