Nawet jeśli nie robimy systematycznych zakupów w marketach, to z pewnością z dość sporym zainteresowaniem śledzimy promocje.

Wiele osób jest przekonanych by nabyć niezbyt istotny artykuł jedynie dlatego, że będzie on o wiele korzystniejszy cenowo. Mimo wszystko jeśli będziemy kierować się zdrowym rozsądkiem i dobrze się zastanowimy, czy dana rzecz jest nam faktycznie niezbędna, czy może nie, to w takiej sytuacji mamy ogromne szanse na zadowalające zakupy.

Zatem opłaca się posmakować kilka tajników, jak wyszukiwać opcjonalne zniżki w różnych sklepach. W pierwszej kolejności opłaca się wyposażyć się w gazetki promocyjne, które są optymalną skarbnicą wiedzy na temat obecnych obniżek na artykuły. Od razu należy zaznaczyć, że każdy sklep wydaje własne gazetki. Są one udostępniane zwykle systematycznie w każdym tygodniu, dzięki temu konsumenci przyzwyczajają się do tego kiedy wpadają nowe promocje. W jednych marketach gazetki reklamowe są wydawane w środy, natomiast pozostałe w piątki.

kupon zniżkowy

Autor: racky salzman
Źródło: http://www.flickr.com

Opłaca się zaciekawić się również akcjami tematycznymi, które przewidują dystrybucję artykułów niedostępnych w innych marketach. W takim przypadku reklamowany jest między innymi okres włoski, lub też francuski i na półkach zalegają produkty importowane właśnie z tamtych państw. Co poza tym takiego interesującego możemy znaleźć w gazetkach ze zniżkami? Na pewno informacje o systematycznych akcjach, w których nierzadko warto uczestniczyć. Przykładem takiej promocji jest zbieranie punktów lub znaczków za każde wykonane zakupy w wyznaczonym terminie. Dzięki temu uzbierane znaczki można bez problemu zamienić na konkretne gadżety, które znajdowały się w puli. Sklepy starają się przyciągnąć do siebie maksymalną liczbę klientów, dzięki czemu mają coraz większe dochody.

Najprawdopodobniej nie chodzi nawet o to ile konsumenci nabywają, ale czy z dużą chęcią wracają do konkretnej sieci sklepów. Dlatego obniżki są po to, aby skłonić jak najwięcej konsumentów, a także czy zdecydują się oni na wzięcie udziału w programie lojalnościowym. Jest to na pewno opłacalne również dla samych konsumentów, którzy nie muszą za bardzo wysilać się w poszukiwaniu niskich promocji.

Komentarze są wyłączone.