Specjalistyczne pompy próżniowe w zaopatrzeniu badawczym

Laboratorium to miejsce, jakie z pewnością musi być urządzone w profesjonalny sprzęt laboratoryjny, który umożliwi proste i precyzyjne przeprowadzenie rozmaitych badań i uzyskanie dokładnych rezultatów. W laboratorium zdołamy znaleźć naprawdę przeróżne wyposażenie, od zwykłych fiolek albo próbówek po pompy próżniowe.

Laboratorium

Autor: Army Medicine
Źródło: http://www.flickr.com
PompaPompa (ciekawe sterowanie pomp zobaczysz na tym serwisie ) próżniowa to urządzenie użytkowane do usuwania gazów w zamkniętej przestrzeni. Pompy próżniowe zdołamy podzielić ze względu na rodzaj ich funkcjonowania, wśród rozlicznych typów pomp próżniowych rozróżniamy więc pompy strumieniowe, objętościowe, pompy molekularne albo jonowe, mało tego wyróżnia się również pompy jonowo magnetyczne i jonowo sorpcyjne. Pompy charakteryzują się wieloma ogromnie znaczącymi parametrami, wśród tych najważniejszych zdołamy znaleźć ich wydajność, szybkość pompowania a także ciśnienie końcowe. Nadzwyczaj ważnym parametrem w pompach próżniowych jest także optymalne ciśnienie, które może być na jej wylocie, wskutek tego pompy możemy też podzielić na pompy, jakie potrzebują otrzymania próżni wstępnej a także na pompy, które zdołają pracować przy ciśnieniu atmosferycznym.

wyposażenie labolatrium

Autor: Kitmondo Marketplace
Źródło: http://www.flickr.com
Pompy próżniowe zdołamy też sklasyfikować ze względu na ich metodę działania. Wyróżniamy niezmiernie sporo przeróżnych pomp próżniowych, takich jak na przykład pompy obrotowe, pośród których znajdują się w szczególności pompy suwakowe lub molekularne; pompy z medium porywającym, takie jak na przykład pompy ciepła szczecin dyfuzyjne lub strumieniowe; do tego na rynku znajdują się również pompy pułapkowe (jonowe, sublimacyjne i tak dalej.) oraz pompy kondensacyjne – . Indywidualne rodzaje pomp mogą pracować w wyznaczonych próżniach, przykładowo pompy dyfuzyjne rtęciowe i olejowe mogą pracować w próżni bardzo wysokiej oraz wysokiej, a w próżni średniej oraz małej możemy użyć przykładowo pomp rotacyjnych jednostopniowych albo też pomp absorpcyjnych. Kupując pompy próżniowe do laboratorium naturalnie powinno się wybierać tylko markowe i oryginalne pompy, które znakomicie sprawdzą się w swojej roli.

Komentarze są wyłączone.