Jakie są najbardziej skuteczne metody wyszukiwania konkretnych i ściśle określonych treści w internecie

Wyszukiwarka Google to skarbnica wiedzy wszelakiej. Wraz z każdym rokiem zasoby które indeksuje zwiększają się w bardzo szybkim tempie. Lecz wraz ze zwiększaniem się dostępnych linków nie postępuje wiedza użytkowników guglujących codziennie po zasobach. Wielu nie potrafi dokładnie szukać zadanych treści, wprowadzając w wyszukiwarkę całe kompletne zdania i oczekując, że wyskoczą im tysiące adekwatnych rezultatów, jakie będą spełniać oczekiwania.

Wyszukiwanie informacji

Autor: Zumi
Źródło: http://www.zumi.pl
Inni w taki sposób układają wyrazy, że wyniki które otrzymują musieliby przeglądać przez wiele tygodni, nim mogliby się doszukać odpowiednich wyników. Tak dużo czasu przed komputerem i tyle złotówek wydanych na połączenie z Internetem powinno procentować wzrostem świadomości internetowej użytkowników. Tymczasem duża ich część przez długie lata nie rozwija się w żaden sposób, pozostając bez przerwy na takim samym stopniu zaawansowania, niczym człowiek pierwotny, który za nic na świecie nie chce zejść z drzewa.

Obcowanie ze współczesnymi narzędziami wyszukiwania wcale nie jest tak trudne, jak komuś może się wydawać.

Jeżeli chcesz rozszerzyć swą wiedzę, to przeczytaj interesujący fakt (http://www.wajnert.pl/produkty/narozniki-z-funkcja-spania). W nim wyłożyliśmy precyzyjne oraz ciekawe wiadomości.

Właściciele Google dbają o to żeby stale poprawiać swoje dzieło w taki sposób, żeby mogło ono nadążyć za rosnącymi potrzebami szukania pośród coraz większej ilości różnej wartości stron. Poszukując nowego stolika pod telewizor lub do łazienki nie wystarczy już podać w okienku meble RTV i łazienkowe meble, gdyż w wynikach wyskoczą setki stron, z jakich większość w ogóle nie będzie zawierała oferty meblarskiej.

Szafka pod rtv

Autor: Bonsoni.com
Źródło: http://www.flickr.com
Zawężenie do tekstu stolik szafka rtv (sklep trochę zbliży do celu, jednak nadal trudno będzie znaleźć oferty sklepów. To samo dotyczy frazy łazienkowej. Poszerzenie hasła do rozmiaru szafka łazienkowa słupek (zobacz lampa słupek ogrodowy) (polecana strona www) da zapewne specyficzną ofertę wytwórców tych specyficznych mebli, lecz okazać się może, że w ich żargonie nazwy będą inaczej brzmiały i tym samym wyszukiwarka też zaindeksuje je w inny sposób. Warto więc podawać takie zestawy słów opisujących szukaną frazę, aby jak najbardziej zawęzić wyniki szukania. W innym przypadku w miejsce sklepów z szukanymi artykułami dostanie się śmieci.

Komentarze są wyłączone.