Co korzystnie wiedzieć o technologii LED? Jakie posiada zalety i od czego zależy jej budząca podziw trwałość

Im dłużej źródło światła jest w użyciu, tym bardziej zapewnia korzyści finansowych i ekologicznych. Mimo nieznacznego zaniżenia wartości strumienia świetlnego w okresie eksploatacji, LED są w stanie pozostać w użyciu dłuższy czas niż inne źródła światła. Potencjał techniczny takiej technologii nie został jeszcze tak naprawdę wyczerpany. Z tego powodu LED to przyszłość oświetlenia.

żarówka

Autor: mattwalker69
Źródło: http://www.flickr.com

Jakie są czynniki które wpływ na niezawodność a także wytrzymałość pojedynczych LED? Trwałość LED jest w stanie bez trudności przekroczyć 50 000 godzin.

Jeżeli podoba Ci się prezentowany artykuł, kliknij ten link – z pewnością również warto zobaczyć także (https://oknar-internorm.pl/) jeszcze jeden ciekawy materiał.

W porównaniu z pozostałymi źródłami światła LED niezwykle rzadko się psują. Jedyną wadą jest niezbyt znaczna redukcja strumienia świetlnego w okresie eksploatacji. LED tak naprawdę nie wymagają konserwacji przez cały okres pracy. Opisane niżej czynniki wpływające na pojedynczą LED mogą również mieć wpływ na cały moduł LED.

Emisji światła towarzyszy wydzielanie ciepła, jakie ma wpływ na trwałość i strumień świetlny LED. Odnosi się to zarówno pojedynczych LED, jak i całych modułów czy led rgb. Z tego powodu obowiązkowe jest, żeby rozproszyć ciepło przez optymalny sposób zainstalowania lub odpowiednie radiatory. Najistotniejsza zasada mówi: im mniejsza wartość temperatury, tym dłuższa będzie wytrzymałość LED. Przyczyny pojawiania się naprężeń mechanicznych mogą być różne. Mogą one nastąpić w okresie procesu produkcji, montażu albo sprzedaży LED, a także w czasie używania niektórych materiałów, w których pod wpływem sporych wahań temperatury tworzą się silne naprężenia. Jeżeli LED będą wystawione na działanie takich sił, może to negatywnie odbić się na ich solidności, a nawet doprowadzić do całkowitego zniszczenia. Po więcej kliknij tutaj.

panel oświetleniowy

Autor: lungstruck
Źródło: http://www.flickr.com

Każda żarówka LED oraz każdy moduł LED może działać w optymalnym zakresie natężenia prądu. Im niższe jest natężenie, tym mniejsza ilość energii zostaje uwolnione i tym niższa jest emisja ciepła, co bezpośrednio wpływa na trwałość LED. Kształt oraz konstrukcja obudowy LED odgrywa ważną rolę w procesie starzenia się konkretnych komponentów pod wpływem światła który jest emitowany przez chip. W wielu sytuacjach wbudowany odbłyśnik starzeje bardziej szybko przez kilkaset początkowych godzin działania przez działanie wysokiego natężenia oświetlenia oraz luminancji światła emitowanego przez chip.

Sprawdź dodatkowo szczegóły tutaj (https://www.pro-domo.com.pl/product/pojemnik-na-kanapki-18x13x6-5-cm/), z pewnością będziesz zdania, że faktycznie warto było się z nimi zapoznać. Nie czekaj zatem i wejdź tutaj!

To oznacza, iż żarówki LED są rewelacyjne i powinniśmy w nie zainwestować, ale jednocześnie nie zapominajmy o różnych wadach, które jednakże można zminimalizować.

Komentarze są wyłączone.