Szukamy oświetlenia do kuchni oraz pokoju dziecka

Oświetlenie to niezwykle ważny element każdego domu. Decyduje nie tylko o klimacie, lecz i funkcjonalności pomieszczeń, a w szczególności kuchni oraz jadalni i pokoju dziecka. Radzimy jakie oświetlenie będzie tu dobre. Oświetlenie kuchni powinno składać się z wielu źródeł światła, tak abyśmy mogli w niej komfortowo pracować. Konieczne jest oświetlenie ogólne, na przykład w postaci wiszących lamp, świetlówek lub halogenów. W codziennym funkcjonowaniu pomoże także oświetlenie blatu, kuchenki i zlewozmywaka.

lampka nocna

Autor: Amanda Halprin
Źródło: http://www.flickr.com
Miejsce robocze powinno być oświetlone skupionym światłem. Można tu wykorzystać również halogeny bądź oświetlenie żarówkami LED. Pamiętajmy, że oświetlenie kuchni musi być jasne (oświetlenie do kuchni). W ten sposób nie tylko uzyskamy praktyczne, ale i przestronne wnętrze. Z kolei równoczesne oświetlenie zamontowane nad stołem jadalnianym podbije jego funkcję i urodę. Dodatkowy efekt nastrojowy stworzymy podświetlając półki czy szafki. Konieczne w tym przypadku jest wydzielenie kilku obwodów oświetleniowych w kuchni, które umożliwią stopniowe włączanie oświetlenia, w w zależności od preferencji.

Kolejnym pomieszczeniem, w którym oświetlenie pełni niezwykle istotne funkcje jest pokój najmłodszych domowników. Strzałem w dziesiątkę będą w tym przypadku kinkiety dla dzieci . Sprzedawane w wielu wzorach kinkiety (polecamy lampy sufitowe do biura) dla dzieci trafią w gusta wymagających milusińskich. kinkiety (polecamy kinkiet podłużny) doskonale oświetlą, ale też udekorują dziecięcy pokój.

Można wybrać te w kształcie zwierzątek czy księżyca i gwiazdek lub z motywami z bajek. Wszystkie stworzą uroczy klimat do wspólnego czytania baśni w godzinach wieczornych i ułatwią maluchowi zasypianie przeganiając straszliwy zmrok. Najlepiej wybrać te z regulacji natężenia światła. Z kolei lampa biurkowa dająca jasne i skupione światło będzie przydatna przy odrabianiu lekcji, wyklejaniu i rysowaniu . Lampa biurkowa z tej samej kolekcji oświetlenia co nadmienione kinkiety, wspaniale uzupełni całość aranżacji i sprawi, iż nasza pociecha poczuje się jak w bajce, dzięki czemu chętniej będzie przebywać w własnym pokoju, samodzielnie się bawiąc bądź wykonując obowiązki.

Komentarze są wyłączone.