Szkolenia z hydrografiki – czyli jak zdobić przedmioty drukiem wodnym

Zdobienie przedmiotów interesującymi motywami jest znane od bardzo dawna. To jaki sposób ozdabiania się wybierze zależy oczywiście w pierwszej kolejności od tworzywa, które ma być ozdobione, a także od techniki, jaką możemy zastosować. I tak dla przykładu, drewno można między innymi pomalować, ale także wygrawerować.

dekoracje wnętrz

Autor: home&you
Źródło: home&you
Rzecz jasna, na rynku pojawiają się co jakiś czas nowości jeśli chodzi o techniki dekoratorskie, które mogą mieć zastosowanie w rozmaitych branżach. Za przykład może służyć hydrografika.

Obecnie oceń szafy wnękowe poznań ten artykuł, który jest bardzo ciekawy. Wykonaj to już w tej chwili! Przekonasz się, że faktycznie trzeba to zrobić!

Co to takiego?
Firmy, które zajmują się ozdabianiem przedmiotów, ale także osoby indywidualne, dla których dekoratorstwo jest formą hobby, szukają takich technik, które zapewnią niebanalne wzornictwo przy zastosowaniu łatwych w obsłudze narzędzi, dzięki czemu naniesiony wzór czy motyw będzie jednocześnie trwały i stabilny. Hydrografika idealnie spełnia to zadanie. Jest to nic innego jak druk wodny, a zatem ozdabianie przedmiotów z użyciem wody i specjalnie przeznaczonej do tego zadania folii. Jak odbywa się cały proces?
Ozdabianie elementów z wykorzystaniem omawianej techniki jest niezwykle łatwe.

Jeśli szukasz tego typu ciekawej informacji, sprawdź pod tym linkiem (http://inwencja-meble.wroclaw.pl/szafy/), w tym miejscu również z pewnością będzie dokładnie to, czego poszukujesz.

Do jego wykonania niezbędna jest wanienka, w której będzie można umieścić przedmiot, a wcześniej folię posiadającą wzór, który chcemy nanieść. Żeby folia pokryła całą powierzchnię, należy zmienić jej konsystencję na żelową i do tego celu wykorzystuje się aktywator rozpylany pistoletem.

kolory

Autor: FFiL Śnieżka SA
Źródło: FFiL Śnieżka SA
Ważne jest to, aby folia przed zadziałaniem aktywatora znajdowała się w wodzie o temperaturze 30 stopni. Kiedy użyjemy aktywator i folia zmieni swoją konsystencję, zanurzamy w wanience powoli przedmiot, który ma być nią pokryty, a następnie po chwili wyjmujemy. Po odczekaniu ok. pół minuty należy rzecz opłukać, aby zeszły niepotrzebne resztki żelu z przedmiotu. Cały proces trwa bardzo krótko i jak widać w żaden sposób nie jest skomplikowany. Należy tylko pamiętać co krok po kroku się robi oraz przygotować odpowiednią temperaturę wody i mieć pod ręką niezbędne narzędzia. Dla laików poleca się szkolenia z hydrografiki, chociaż sporo ciekawych informacji na jej temat możemy znaleźć również w internecie – sprawdź: propozycja szkoleń z hydrografiki.
Warto wziąć pod uwagę ten sposób zdobienia, tym bardziej, że możemy go zastosować dla artykułów wykonanych z przeróżnych materiałów: szkła, metalu czy drewna.

Komentarze są wyłączone.