kabiny prysznicowej skrojonej na miarę wymogów

Wybór kabiny prysznicowej skrojonej na miarę wymogów domowników i dopasowanej do łazienki nie jest wcale prosty. Tym bardziej, że producenci coraz nagminniej rozpieszczają klientów akcesoriami, jakie powiększają luksus i przyjemność korzystania z natrysku. Dlatego też przed zakupem należałoby zastanowić się nad kilkoma sprawami, które uproszczą dobór kabiny prysznicowej.

Kabina prysznicowa

Autor: Villa Glass Studio.
Źródło: Villa Glass Studio.
Aby kabina naprawdę zapewniała luksus i wygodę użytkowania, należy dobrać ją do możliwości łazienki, mając na uwadze pragnienia wszelkich mieszkańców. Istotne jest rozpoznanie, w jakim punkcie łazienki ustawimy kabinę, to bowiem w największym stopniu wpłynie na jej typ. kabiny prysznicowe Wrocław typu narożnikowego należą do najpopularniejszych, zajmują mało miejsca, dzięki czemu bardzo dobrze sprawdzają się w ciasnych łazienkach. Należałoby jednakże wiedzieć, że osiągalne są także kabiny przyścienne, do wnęki, wolnostojące, również typu walk-in.

Wiele większą niezależność posiadamy przy typowaniu surowca, z którego mają być sporządzone jej ścianki. Decydujemy między szkłem i akrylem, przy czym szkło jest kosztowniejsze, jednak za to wiele trwalsze. Szkło (rekomendują nas) i akryl mogą być przejrzyste, matowe, z nadrukiem, lub barwione. Bardzo znacząca jest też forma wykorzystywanych części. Istotne są tutaj nawet najdrobniejsze składniki, jak choćby łożyska rolek, najmniej trwałe są te skonstruowane w całości z plastiku. Warto wiedzieć, że na rynku osiągalne są już kabiny wyposażone w łożyska mosiężne, a nawet w walce z metalowym korpusem.

Szkło z natury jest kruchym tworzywem, dlatego też aby podnieść bezpieczeństwo w trakcie jego eksploatacji poddaje się je procesowi hartowania. Dzięki procesowi hartowania szkło staje się do 7 razy bardziej mocne od typowego szkła. szkło hartowane Wrocław odnajduje zastosowanie wszędzie tam, gdzie wymagana jest powiększona trwałość szkła.

Można je stosować jako ścianki szklane, balustrady, stopnie szklane, lub w meblach i fasadach domu. Takie szkło nie różni się w dużym stopniu od typowego szkła float. Po przekroczeniu wytrzymałości szkła hartowanego, pęka ono na drobne tępe fragmenty, dzięki czemu zmniejsza niebezpieczeństwo skaleczenia.

Komentarze są wyłączone.