Energooszczędne domy – w jaki sposób je zaprojektować?

Firma projektowa zajmuje się sprzedażą gotowych projektów domów jednorodzinnych, starając się przy tym jak najlepiej spełniać wszelkie wymagania klientów. Biuro projektowe nieustannie podąża za trendami i ubogaca ofertę o nowe rozwiązania. Biuro projektowe dba przede wszystkim o jakość zastosowanych rozwiązań, a także o to, aby domy były funkcjonalne, komfortowe i niedrogie w utrzymaniu. Każdy inwestor jest traktowany indywidualnie i miło – może spodziewać się fachowej pomocy zarówno przy projektowaniu, jak i realizacji swojego nowego domu.

Firma proponuje projekty tanich domów. Do kategorii projektów małych domów, zaliczają się domy (http://www.mtproject.pl/) o powierzchni do 120 mkw. Jest to powierzchnia ponad dwukrotnie przekraczająca powierzchnię standardowego mieszkania w Polsce. W ostatnich latach porównywalne stały się koszty kupna mieszkania i budowy niewielkiego domu. Nieporównywalnie większa pozostaje natomiast wygoda, jaki daje własny dom. Dlatego też inwestycja w niewielki dom jest obecnie alternatywą dla wyboru mieszkania w bloku czy kamienicy. Mały dom to niskie koszty jego budowy i utrzymania.

Nie wystarcza Ci ten zwięzły artykuł zamieszczony w tym serwisie? Nie martw się i sprawdź więcej w tym miejscu, znajdziesz tam podobne informacje.

Projekty domów energooszczędnych właśnie w sytuacji małych domów znajdują, najodpowiedniejsze warunki do realizacji swoich idei.

Projekt domu

Autor: philcampbell
Źródło: http://www.flickr.com/photos/clanlife/4315136665/
Kolekcja projektów domów średnich ma w ofercie domy o powierzchni 120-150 mkw.
Bez wątpienia nie jest to już alternatywa w stosunku do mieszkania, jak w przypadku mniejszych propozycji, ale wygodny dom dla kilkuosobowej rodziny. Firma oferuje także projekty tanich domów , o powierzchni użytkowej ponad 150 mkw – zaliczają się one do kolekcji domów dużych. Są wśród nich też projekty budynków rezydencyjnych, których powierzchnia wynosi ponad 300 mkw.

Biuro projektowe proponuje również projekty domów energooszczędnych. Domy energooszczędne to nowoczesne domy charakteryzujące się niskim zużyciem energii. Rozkład pomieszczeń w domu energooszczędnym jest tak zaplanowany, by można było używać energii słonecznej do ich dogrzewania i oświetlania. Aby zminimalizować zużycie energii w domach nisko-energetycznych, podobnie jak w domach pasywnych, stosuje się kolektory słoneczne. Projekty domów energooszczędnych odznaczają się nieskomplikowaną i zwartą bryłą budynku, często pozbawioną elementów ozdobnych, przez które może dochodzić do ucieczki ciepła. Jednakowoż są to projekty domów niebywale atrakcyjne wizualnie i wykończone modnymi materiałami bardzo wysokiej jakości. Cechą odznaczającą, którą posiadają budynki nisko-energetyczne to nowoczesne, inteligentne jak i energooszczędne instalacje, minimalizujące koszty ocieplania domu. Projekty domów energooszczędnych to znakomita propozycja dla inwestorów, którzy cenią najnowsze rozwiązania jak i ekologię.

Komentarze są wyłączone.