Blaszane garaże – ile kosztują? Jak je wykonać? Doradzamy w zakupie

W ostatnich latach mogliśmy spostrzec rosnące zainteresowanie blaszanymi garażami. Te względnie lekkie budowle to dobry sposób na ochronę samochodu. Zakup ich jest o wiele tańszy od kosztów budowy tradycyjnego, murowanego garażu o tych samych parametrach. Ponadto, budowa garażu blaszanego nie jest obłożona tyloma przepisami prawnymi, a poniektóre tego rodzaju konstrukcje możemy wykonać bez pozwolenia na budowę.

Jedną z głównych zalet jakie posiadają garaże blaszane jest niewysoki koszt kupna. Niektóre osoby podejmują się samodzielnego pobudowania tego typu konstrukcji, co przynosi dodatkowe

dom z garażem

Autor: Jim Larrison
Źródło: http://www.flickr.com

oszczędności. Nie bez znaczenia jest również czas.

Poszukujesz ciekawych danych na przedstawiany temat? Z pewnością pod linkiem (https://alluxzabudowy.pl/) odnajdziesz takie materiały, które będą dla Ciebie atrakcyjne.

Budowa podobnego garażu nie powinna przewyższyć jednego tygodnia – zobacz szczegóły. Jeśli zdecydujemy się na kupno gotowego garażu na zlecenie, wtedy czas oczekiwania wyniesie blisko dwóch tygodni. Garaże blaszane o typowych wymiarach dostępne są od zaraz i możemy je sprowadzić na posesję w przeciągu jednej doby. Drugą wartością lekkich garaży blaszanych jest możność ich przewożenia oraz przesuwania. Poniektóre małe garaże blaszane są stawiane bez odpowiednich, stałych fundamentów.

Czy ten post jest według Ciebie absorbujący? Jeżeli tak, to zamieszczona tutaj wiarygodna oferta (tvk.pl/telewizja/) bardzo wiarygodna oferta (tvk.pl/telewizja/) też jest godna uwagi!

Dzięki temu możemy je łatwo przemieścić bądź przewieźć w inne miejsce posesji – . Niestety, konstrukcje te są także obarczone szeregiem defektów. Tego typu garaże blaszane są leciutkie – niesie to niebezpieczeństwo ich uszkodzenia w czasie intensywnych nawałnic. Inną niedogodnością będzie słabe zabezpieczenie mienia. Blaszane ściany nie stanowią zadowalającego zabezpieczenia przed rabusiami. Trzecia zła strona tyczy się budowli nieocieplonych. W ich wnętrzu panuje taka sama temperatura jak na zewnątrz. W związku z tym nasz samochód będzie zabezpieczony wyłącznie przed opadami atmosferycznymi, zaś zimowe przymrozki mogą przysporzyć nam wielu problemów.

Koszt budowy garażu dwustanowiskowego jest uzależniony od kilku elementów takich jak jakość blachy, typ zadaszenia, a również od wysokość całej budowli. Najtańsze garaże blaszane zrobione z cienkiej, niemalowanej blachy a także z dachem jednospadowym można zakupić już od tysiąca złotych. Jednakże znacznie trwalsze jak też funkcjonalniejsze będą garaże wykonane z grubszej, ocynkowanej blachy. Cynk stanowi powłokę ochronną, która zabezpiecza garaż przed korodowaniem jak też działaniem niekorzystnych warunków pogodowych – więcej informacji przeczytasz tu: . Najbardziej kosztowne są dobre jakościowo garaże ocieplane, które są funkcjonalniejsze i znacznie bardziej eleganckie aniżeli ich odpowiedniki nieocieplone.

Komentarze są wyłączone.