Łazienka idealna – czyli jaka?

Łazienka – jak powinna wyglądać? Gdzie ją najlepiej umieścić? Rzecz jasna jest to duży dylemat, jaki nierzadko dopada nas w momencie projektowania domu lub już w trakcie jego budowy. Każdy z nas ma oczywiście inny gust i preferuje co innego. Jedni przepadają za raczej prostymi i niewyszukanymi pomieszczeniami, dla innych marzeniem jest łazienka w stylu skandynawskim. Jeżeli całkowicie nie mamy pojęcia, jak ma wyglądać nasza łazienka i jakie w ogóle aktualnie występują trendy, jeśli chodzi o to pomieszczenie, najlepiej poszukać inspiracji.

łazienka

Autor: aphrodite-in-nyc
Źródło: http://www.flickr.com
Zakupmy kilka czasopism na temat aranżacji, przejrzyjmy propozycje w internecie (bardzo interesująca strona), popytajmy znajomych. Tym sposobem zorientujemy się, jakie w ogóle są możliwości i będziemy mogli ocenić, co nam odpowiada, a czego na pewno nie chcemy brać pod uwagę. Pamiętajmy, że to co akurat jest modne, zwykle jest także równocześnie drogie. Inną kwestią jest to, czy warto mieć tylko jedną łazienkę, czy może więcej. Jeśli chodzi o domy wielopiętrowe jedna to zwykle za mało.

Wtedy jedna z łazienek mieści się na przykład na parterze, a druga łazienka (sprawdź ofertę) na poddaszu (zaaranżowaną na przykład w ten sposób). Z pewnością ma to wiele zalet. Na pewno docenimy fakt że mamy dwie łazienki, kiedy będziemy musieli spieszyć się rano do pracy, a jedną z nich będzie zajmować inny członek rodziny. Jednocześnie pamiętajmy, że każdą z tych łazienek należy odpowiednio wyposażyć. Jak zatem powinna wyglądać łazienka (odwiedź serwis)? Na jaki kolor ją pomalować? Częstym dylematem jest również to, czy korzystniej jest wybrać prysznic, czy wannę.

W małej łazience na pewno lepiej sprawdzi się prysznic, z drugiej strony nie ma nic tak relaksującego jak długa kąpiel. Natomiast kolorystyka łazienki to już indywidualna sprawa. Każdy z nas preferuje przecież różne kolory. Białe łazienki są ładne, ale jednocześnie bardzo szybko się brudzą. Tam naprawdę na takich płytkach widoczna jest każda smuga czy każdy kurz. Natomiast na tych ciemnych od razu rzuca się w oczy zbierający się kamień. Krótko mówiąc, każdy typ łazienki ma zarówno wady, jak i zalety. Trzeba więc samodzielnie wybrać, co jest dla nas najważniejsze, na czym nam najbardziej zależy i następnie podjąć decyzję oraz przygotować projekt swojej idealnej łazienki.

Komentarze są wyłączone.