Podłoga wykonana z drewna – czy powinno się umieszczać ją w domu?

Do naszych czterech kątów znowu powracają podłogi , do wykonania których wykorzystano drewno. Nadają one pomieszczeniu wiele ciepła, a jeżeli zostaną solidnie wykonane, przetrwają długie lata. Podłogi , które zrobiono z desek zaczynają sukcesywnie wypierać niezwykle popularne przed kilku laty panele podłogowe. Dużą popularnością ponownie zaczyna się cieszyć parkiet dębowy.

drewniana podłoga

Autor: Graham Hill
Źródło: http://www.flickr.com
Dąb jest drewnem wyjątkowo twardym, z tego powodu parkiet dębowy jeśli tylko będziemy o niego odpowiednio dbać przetrwa w perfekcyjnym stanie przez długie lata – Parkiety Pryczynicz to doskonały przykład. Podłogę z dębowego parkietu warto wykonać w najbardziej reprezentacyjnym pomieszczeniu znajdującym się w domu. Oprócz znanego od lat parkietu podłogę można wykonać z pomocą desek podłogowych. Godna polecenia jest deska dębowa. Wspomniana deska dębowa musi być położona na legarach. Ułożony parkiet czy też deski powinno się poddać procesowi cyklinowania, a następnie pokryć wysokiej jakości preparatem – . Najczęściej stosowanym sposobem zabezpieczania podłóg, które wykonane zostały z drewna jest pokrycie ich lakierem.

Polakierowana podłoga jest naprawdę prosta w pielęgnacji. Trzeba ją tylko odkurzyć , a następnie przetrzeć lekko zmoczoną ścierką bądź mopem. Niestety, wykonana z drewna nie sprawdza się przy ogrzewaniu podłogowym. Decydując się na polakierowanie podłogi, która wykonana jest z drewna, należy zastosować do tego celu właściwy lakier. Obecnie w sklepach znaleźć można lakiery rozpuszczalnikowe oraz lakiery ekologiczne. Te pierwsze potrzebują dużo czasy, aby wyschnąć, ekologiczne schną w mgnieniu oka. Spośród ekologicznych i rozpuszczalnikowych można wybierać między lakierami, które po wyschnięciu utworzą powierzchnię z połyskiem, półmatową bądź matową. Wybór lakieru uzależniony jest również od miejsca, w którym podłoga (http://www.parkietypryczynicz.com.pl/podloga-jesionowa/) będzie ułożona. W przedpokoju trzeba ją pokryć lakierem, który zapewni uzyskanie powłoki , która odporna będzie na ścieranie.

Podobał Ci się zaprezentowany post? Jeżeli tak, poznaj użyteczne zagadnienia, jakie z pasją omówiliśmy w najnowszym artykule.

W salonie nie jest to już wymagane. Drewniane podłogi powinny być raz na jakiś czas poddawane renowacji. Jest to zabieg, który polega na cyklinowaniu oraz położeniu nowej warstwy lakieru. Nim nową podłogę trzeba będzie ponownie cyklinować i pokrywać świeżą warstwą lakieru upłynie wiele lat. Drewniane podłogi mają wiele zalet: są trwałe, są ciepłe, nie prowadzą do reakcji alergicznych. Na pewno opłaca się je mieć w swoim domu. Dzięki temu dom nabierze ciekawego charakteru. Dobrze jest o tym pamiętać.

Komentarze są wyłączone.