W Naszym kraju tematy odnoszące się do powstawania nowych dróg oraz autostrad są dość popularne i zawsze aktualne. Czy rzeczywiście mamy podstawę do narzekań?

Od chwili przystąpienia Polski do Unii Europejskiej infrastruktura drogowa uległa znaczącej poprawie. Możemy to zauważyć podczas naszych podróży, szczególnie między dużymi miastami. Na pewno dodatkowy wpływ na przyspieszenie inwestycji miało przyznanie Polsce organizacji mistrzostw starego kontynentu w futbolu w 2012 roku.

budowa drogi, walec,
Choć sieć dróg ekspresowych w ciągu mijającego okresu uległa czterokrotnemu zwiększeniu, to przed naszym krajem nadal liczne zadania dotyczące poprawy bezpieczeństwa i wygody kierowców.

Nie ociągaj się! Jeśli zainteresował Cię nasz wpis, to czytaj również audyt aep następne treści na ten materiał. Stworzyliśmy je dla Ciebie z radością.

Sieć autostrad i dróg ekspresowych w Polsce według raportu z lutego 2016 przekroczyła 3130 kilometrów. Dodatkowe autostrady są w trakcie budowy a ich całkowita długość wynosi około tysiąca km. To istotna informacja zważywszy na to, że w 2003 roku nasz kraj dysponował siecią dróg szybkiego ruchu, których całkowita długość nie przekraczała 640 km.

Plan inwestycji drogowych na nachodzące lata jest także bardzo ambitny. Rada ministrów zapowiedziała budowę 3900 km dróg i autostrad. Przewidziane są m.in. tak istotne drogi szybkiego ruchu jak trasa S7 z Warszawy do Krakowa czy S3 z Zielonej Góry do granicy z Czechami. To szansa dla przedsiębiorstw z branży związanej z wykonywaniem prac drogowych. Potrzebne będą ogromne ilości materiałów takich jak masa bitumiczna- , która wykorzystywana jest przy budowie dróg.

Dostawcy takich surowców mogą spodziewać się nowych kontraktów, które stanowią szansę na rozwój firmy i znaczące wpływy do firmowej kasy. W szczególności zadowolone z takiego stanu rzeczy powinny być organizacje sprzedające asfalt drogowy.

droga, autostrada

Autor: Highways Agency
Źródło: http://www.flickr.com
Drogi asfaltowe stanowią na starym kontynencie, w tym w Polsce, znaczącą większość infrastruktury drogowej. Poza restrykcyjnymi wymaganiami technicznymi drogi (dodaj serwis do stron zaufanych) te powinny spełniać odpowiednie normy ekologiczne. Dodatkowo istotne jest by zapewniały bezpieczeństwo kierowcom oraz były atrakcyjne wizualnie- więcej przeczytasz na: . Nadchodzące lata przyniosą następne inwestycje drogowe. Prezesi przedsiębiorstw z branży budowlanej powinno odpowiednio wykorzystać tą sytuację.

Komentarze są wyłączone.