Dbajmy o swoje bezpieczeństwo na stanowisku pracy! Za każdym razem ubierajmy porządne ubranie i buty ochronne, jeśli pracujemy przy cięciu metali

Złota rączka, to scharakteryzowanie osoby, jaka umie wykonać w domu praktycznie wszystko. Kogo zazwyczaj wołamy do przybicia gwoździa, przykręcania półki czy też zmiany dętki w rowerze? Naturalnie tatę, to właśnie on w domu pełni funkcję majsterkowicza, jaki zreperuje wszystko co według nas jest nienaprawialne.

szlifowanie

Autor: Wolfcraft
Źródło: Lange Łukaszuk

Każdy w dzieciństwie pewnie siedział ze swoim ojcem bądź dziadkiem długie godziny w garażu wykonując multum w rzeczywistości nikomu niepotrzebnych rzeczy. Dzieci radowało szczególnie to, iż są w stanie trzymać sprzęty i od czasu do czasu przywiercić kilka śrubek. W tym momencie w niejednym domu prywatnym zapewne wyszukamy skrzynkę z różnymi urządzeniami i akcesoriami. Z pewnością w prawie każdej z nich są tarcze do szlifowania oraz tarcze do cięcia służące do rozcinania stali . Sporo osób pewnie myślało czym jest ten mały, cienki krążek analogiczny do płyty CD. Otóż są to właśnie różnego rodzaju tarcze, jakie posługują nam do cięcia metalu. Ich grubość szacujemy w milimetrach, w większości wypadków użytkowane są 1 mm oraz 1.5 mm.

Ciekawy wpis? W takim razie namawiamy Cię, byś przejrzał następne informacje z www (http://www.wibako.pl/czesci-cat-caterpillar), którą dla Ciebie przygotowaliśmy. Kliknij proszę w poniższy link.

Ewidentnym jest, iż najzwyklejsze tarcze do szlifowania stosowane są tylko przez domowych hobbystów oraz osoby zaangażowane do pracy u kontrahenta. Albowiem są one stosowne jedynie do cięcia niewielkich, pojedynczych modułów. W nowoczesnych zakładach pracy nie są oczywiście stosowane tarcze do cięcia i normalne szlifierki kątowe . Pracownicy posiadają gigantyczne machiny, jakie potrafią ciąć metal zdecydowanie prędzej i w szczególności precyzyjniej. Jednakże, by pracować przy wykorzystaniu takiego sprzętu trzeba posiadać porządne ciuchy, buty ochronne , rękawiczki i okulary. Nikt pewno nie chce, aby trafił mu w oko albo inną część ciała kawałeczek metalu.

W związku z tym, nie powinniśmy ignorować norm BHP na naszym stanowisku pracy, bo czasami starczy chwila nieuwagi i może dojść do ogromnej tragedii. Dużo razy przydarzyło się, iż kawałek stali opadł pracownikowi na nogę i gdyby nie to, że miał założone buty ochronne mogło dojść do tragedii.

Dbajmy o własne zdrowie i życie, ponieważ mamy je tylko jedno i nikt nam go nie zwróci.

Czy chcesz bardziej przeanalizować omawiany w tym miejscu problem? Jeśli tak, bez obawy kliknij ten link, aby przeczytać więcej ciekawostek (https://www.lazzonigroup.pl/master-900-cnc/).

Za każdym razem myślmy o tym, że w domu wyczekuje nas małżonek i pociechy, dlatego nie bagatelizujmy bezpieczeństwa!

Komentarze są wyłączone.