Oświetlenie LED, na zewnątrz i do pracy to lokata na następne lata.

Niewiele osób wie, jaki wpływ na nas ma energia słoneczna. Nasz rytm biologiczny jest w sporym stopniu od niego uzależniony. Jeśli światła jest za mało to organizm wytwarza za mało witaminy D, spada koncentracja, pojawia się znużenie a przy długotrwałych okresach, może pojawić się stan depresyjnych. Zimą i jesienią kiedy mamy niedobór słońca, bardzo istotny jest właściwy dobór oświetlenia.

żarówki led

Autor: US CPSC
Źródło: http://www.flickr.com

Nic tak dobrze nie wpływa na nasze samopoczucie, w długie jesienne popołudnia jak cieple taktowne źródło światła, które musi nam przez jakiś czas zastąpić naturalne światło. Mieszkanie składa się z kilku różnorodnych pomieszczeń. Każde z nich wymaga innego rodzaju źródła światła.

Przy wyborze dobrego oświetlenia, należy pamiętać , że przede wszystkim jego zabarwienie może nas uspokoić lub też możemy poczuć się rozdrażnieni. W sytuacji tradycyjnego oświetlenia, dobór barwy jest utrudniony a nawet wręcz niemożliwy. W przypadku oświetlenia LED nie ma z tym kłopotu.

Lampy LED wcześniej używane były głównie jako lampy sygnałowe np.

Oczywiście, że w internecie odnajdziesz pasjonujące tematy.Na opisywany temat również przeczytasz ciekawe informacje – sprawdź to I przejdź do treści!

w kierunkowskazach lub przestrzegające w różnorakiego typu urządzeniach elektrycznych. Odkąd zaprojektowano żarówki LED z białym światłem rozpoczęto je stosować do oświetlenia wnętrz.

Czy ta tematyka przyciągnęła Twoją uwagę? Jeżeli tak, to oprócz tego poza tym zobacz ofertę elektryk wrocław, która dotyczy omawianej sprawy, zatem zapewne też Cię zaintryguje!

żarówki LED

Autor: US CPSC
Źródło: http://www.flickr.com

Obecnie lampy z białymi żarówkami LED wytwarzane zgodnie z ilością lumenów i temperatury barwowej: biała ciepła – oświetlenie zbliżone do emitowanego przez dawne żarówki, biała neutralna – dająca jaskrawe światło najczęściej wykorzystywana w centrach handlowych. Trzeci typ, to żarówka LED o barwie światła dziennego tzw. biała zimna, pasująca do nowoczesnych wnętrz, z dominacją metalu, szkła i cegły.

Oświetlenie LED to przede wszystkim oszczędny i jednocześnie luksusowy substytut starego sposobu oświetlenia. Ich niewątpliwą dobrą stroną, jest niewielki pobór mocy oraz minimalne wydzielanie ciepła, a także duża odporność na wibracje. Żarówka LED dobrze sprawdza się do oświetlenia punktowego i dekoracyjnego, w punktach relaksu, zabawy z dziećmi, przygotowywania jedzenia oraz w miejscach przeznaczonych do pracy.

Komentarze są wyłączone.