Apteka klasyczna czy internetowa? Jakie mamy zalety, a jakie słabe strony kupowania leków przez internet?

Możliwości zakupów które mamy dzięki internetowi widzimy także w przypadku branży farmaceutycznej. Jeśli potrzebujesz odpowiedniego lekarstwa, zwłaszcza na częste dolegliwości jak kaszel, grypę, czy choroby związane z cukrzycą i sercem, nie musisz iść do apteki stacjonarnej! W wyszukiwarce internetowych także znajdziesz oczekiwany lek, bez recepty.
W normalnych aptekach, identycznie jak w internetowych, zaleca się solidnie rozeznać się i zestawić ceny konkurencji. Duże miasta to przecież dziesiątki, a nawet setki usług farmaceutycznych. Kluczową kwestią w różnicach cenowych między aptekami jest możliwość zakupów dzięki refundacji. Placówki dystrybuujące lekarstwa refundowane (państwo przejmuje część kosztów) mają z reguły większą „frekwencję”, co oznacza też gigantyczne…kolejki.

Apteka, symbol

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Różnice widać szczególnie w większych miastach, gdzie sąsiednie apteki (tradycyjna i refundowana) stoją niedaleko siebie.

Żeby odszukać porywające treści w sieci, to na początku kliknij w link mieszczący się tu i przejdź dalej (http://www.galeriaoswietlenia.pl/144-oswietlenie-scienne) – na pewno nie będziesz żałować.

Do pierwszej nigdy nie ma tłumów, do drugiej zdarza się, że klienci tworzą łańcuszek już przed otwarciem… Kolejki do aptek stacjonarnych nie zawsze oznaczają pogoń za promocyjnym zamiennikiem. Bywa, że nie mamy wyboru, a pożądane lekarstwo zdobędziemy tylko w konkretnej, obleganej godzinami aptece. Taka sytuacja często rodzi niepokoje i głosy sprzeciwu na medycznym forum. Także dlatego też kolejni klienci odrzucają opcję tradycyjnego wybierania leków, na rzecz transakcji sieciowych. Apteki online jak apteka Skierniewice gwarantują własne serwisy zakupowe, z opcją założenia konta i wirtualnego koszyka. Przy relatywnie dużych zakupach dostawa odbywa się już za darmo na podany przez klienta adres. Automatycznie więc znika potrzeba kolejek i – dyskusyjna – sprawa obsługi przez farmaceutów. W grę i pod ocenę wchodzi jedynie czas realizacji zamówienia. Głosy klientów w sprawie cen lekarstw kupowanych przez sieć, są niejednoznaczne.

Jeżeli opisywana problematyka jest godna Twojej uwagi, wejdź bez wahania tutaj – ta propozycja (http://rathgeber.pl/produkty/etykiety-3d-royalplast) z pewnością też Cię bardzo zainteresuje.

Czasami tańsze zakupy nie są korzystniejsze niż transakcje w tradycyjnej aptece, nawet jeśli ceny w internecie są niższe. Nieraz opłata za wysłanie (przy kilkudziesięciu złotych raczej nie ma zniżek na transport) równoważy kwotę przedsięwzięcia z ceną leku w klasycznej, „prawdziwej” aptece.Internet, niezależnie od przyzwyczajenia, to zawsze dyskusja wokół ryzyka zakupów. Starsi klienci zapewne pozostaną przy tradycyjnych aptekach.

Komentarze są wyłączone.