Urządzanie niewielkiej łazienki

Urządzanie małej łazienki to ogromne wyzwanie. W czasie projektowania najlepiej przestrzegać paru podstawowych zasad, dzięki jakim optycznie powiększysz małą łazienkę. Ograniczony metraż pomieszczenia stanowi w większości wypadków nie lada wyzwanie podczas aranżacji przestrzeni, jednak zastosowanie kilku prostych rozwiązań może znacząco wpłynąć tak na wizualną, jak także funkcjonalną stronę łazienki. Oto wypróbowane sposoby, dzięki jakim optycznie powiększysz małe wnętrze łazienki.

łazienka

Autor: Ashley Francis
Źródło: http://www.flickr.com
Perfekcyjne dopasowanie światła to jeden ze sposobów wizualnego powiększenia małej łazienki. Należycie dobrana temperatura i barwa światła spowodują, że wnętrze (polecamy również lustra na wymiar) będzie wyglądało przestronnie i estetycznie. Oprócz głównego źródła światła warto zatroszczyć się o reflektory punktowe, zamontowane nad umywalką.

W optycznym zwiększaniu niewielkiej łazienki dużą rolę grają odpowiednio dobrane materiały . Aranżując wnętrze dobrze jest stosować jasne oraz chłodne odcienie – białość, szarości, błękit czy róż. Tego rodzaju kolory stosowane przy wykańczaniu ścian i posadzek zapewnią wrażenie „oddalenia”, co pozwoli na uzyskanie dodatkowej głębi. Podczas aranżacji łazienki warto zwróć szczególną uwagę na rozmiar płytek ceramicznych. W pomieszczeniach o małym metrażu sprawdzą się te w dużym formacie. W przypadku rodzajów prostokątnych, poziome ułożenie płytek wizualnie poszerzy łazienkę. Ułożenie pionowe spowoduje natomiast, że wnętrze wyda się bardziej wysokie.

łazienka

Autor: Milestone Management
Źródło: http://www.flickr.com

Poza barwą i sposobem ułożenia istotną kwestią jest także połysk płytek. Zastosowanie płytek odbijających światło to powszechne podejście w niewielkich łazienkach.

Jeżeli powyższy tekst wzbudza Twoją ciekawość, kliknij tu i oprócz tego zdobądź użyteczne szczegóły (https://alena-firany.pl/gotowe-zaslony-swiateczne.html), które też są warte zauważenia.

O połyskującą nawierzchnię zadbaj również podczas doboru mebli. Najodpowiedniej sprawdzą się szafki z błyszczącą powłoką lakieru, które będą odbijać światło. Ogół wyposażenia znakomicie dopełni wielkie lustro, które także dodatkowo powiększy powierzchnię łazienki.

Ze względu na niedostatek powierzchni częstą praktyką jest instalacja kabiny prysznicowej w miejsce wanny. Aby ustrzec się wzrokowego podziału łazienki postaw na przeźroczysty typ oszklony, najlepiej bez brodzika. Taka kabina zharmonizuje się z otoczeniem, równocześnie nie przytłaczając naszej łazienki.

Teraz zostaje już wybrać wypróbowany salon łazienek Wrocław obfituje w markety z armaturą łazienkową, więc z pewnością będzie w czym wybierać – łazienki w Cermagu.

Komentarze są wyłączone.