Naucz się w jaki sposób stworzyć swój niepowtarzalny stolik z palet!

Uwielbiasz gdy meble w Twoim lokum mają duszę? Zarazem nie masz ochoty przepłacać? Wybierz samodzielne skonstruowanie stolika, który nada pokojowi zupełnie współczesnego klimatu!

Krok po kroku zaprezentujemy Ci w jaki sposób stworzyć piękny i niekosztowny stolik z palet.Zobacz również inne produkty: Tutaj

stół stolarski

Autor: Scott Lewis
Źródło: http://www.flickr.com

Po pierwsze zorganizuj nieodzowne produkty: dwie europalety, pędzel, papier ścierny, impregnat, ewentualnie strug i farbę w dowolnym kolorze. Przy użyciu papieru ściernego wyszlifuj swoje palety. Bądź ostrożny podczas korzystania z papieru ściernego i kontaktu z nieobrobionym drewnem, o zadraśnięcie nietrudno. Wygładzenie drewna jest pracą mozolną, jednak nie zgub animuszu do dłubania przy swoim nowym, osobistym stoliku, gdyż rezultat wart jest momentu zmęczenia.

Gdy już osiągniesz odpowiednio płaski rezultat, możesz zacząć zabezpieczanie drewna impregnatem. Skorzystanie z impregnatu jest ważne, jako że bez niego w późniejszym czasie nasz stolik z palet może stać się celem ataku pleśni, grzybów czy też szkodników.

Czyżby jakiś komentarz spod linku Cię dotknął? Masz chęć na to zareagować? Zachęcamy Cię do tego z zaangażowaniem. Czekamy na Ciebie!

Bądź cierpliwy ponieważ impregnat powoli się suszy. By posmarować kolejną warstwę nierzadko należy poczekać, w zależności od wybranej substancji impregnującej, od kilku do kilkunastu godzin.

Kolejnym etapem jest pokrycie tworzącego się mebla. Rozważ jaki odcień współgra z pomieszczeniem, które wybierzesz dla swojego dzieła.

Aby przejrzeć następny ciekawy ważny wpis na wybrany temat, kliknij w ten link — pod nim wyszukasz sporo ciekawostek.

Ascetyczny biały? Może pogodna zieleń? Puść skrzydła fantazji! Skoro odcień stolika z palet jest wytypowany przystępujemy do pokrywania go farbą. Zobacz stronę:

Dekoracje świąteczne na białym stoliku

Autor: Tikkurila
Źródło: Tikkurila
Jeżeli Twój mebelek byłby zbyt krótki, nie martw się – możesz posłużyć się kolejną z palet. W wypadku gdy nie możesz wykorzystać dodatkowej palety, spróbuj zdobyć drewniany klocek, który świetnie sprawdzi się w tej roli. Opcjonalnie całokształt zwieńcz przezroczystą płytą.

Winszuję, udało Ci się – Twój stolik z palet jest ukończony! Pozostaje tylko wskazać miejsce nowego stolika i lubować się rezultatem naszej kreacji.

Komentarze są wyłączone.