Czy ma sens założenie sklepu internetowego?

Przed podjęciem takich rozstrzygnięć trzeba: wiedzieć, co będziemy wyprzedawać, określić wachlarz proponowanych artykułów, wiedzieć kto będzie odbiorcą wybranego rodzaju towarów, znać dokładne koszta przesyłek, zapoznać się ile oraz jacy konkurenci istnieją na rynku.

Szczegółowo poznać ich ceny a także sprawdzić jakie ceny my możemy zaoferować. Nasz sklep powinien mieć swój regulamin. Jeśli nie wiemy jak go napisać napiszmy w przeglądarkę: regulamin sklepu jak napisać (poznaj więcej na w Sieci internetowej odnajdziemy całą masę gotowych wzorów które starczy dostosować do naszych potrzeb.

zakupy przez internet

Autor: Serge Kij
Źródło: http://www.flickr.com

Przed rozważaniem czy ma sens otwarcie marketu internetowego muszę podkreślić bardzo istotną informację. Każdy nowy obiekt handlowy zwraca się dopiero po okresie przynajmniej roku, a czasami nawet 2 lat! Dla jednostek nie prowadzących biznesu otworzenie sklepu to istotnie ogromne wyzwanie. Rzecz jasna mając odpowiedni kapitał finansowy jest to do wykonania. Są także wyjątki w wypadku trafienia w tzw. niszę rynkową. Większość sklepów jednakże po paru miesiącach bankrutuje. Dlaczego? Jest wiele przyczyn: złe projektowanie i zrealizowanie sklepu, brak jakiejkolwiek kampanii promocyjnej, słaba pozycja w przeglądarkach, złe wyznaczenie grupy docelowych nabywców.

sklep online

Autor: William Warby
Źródło: http://www.flickr.com
Wszystko to przekłada się na liczbę klientów korzystających z naszych usług a ilość nabywców przekłada się na zyski. W jaki sposób w związku z tym nie dopuścić do zrealizowania tak ponurego scenariusza? Po pierwsze jeśli chcemy otworzyć sklep internetowy powinniśmy wiedzieć co będziemy wyprzedawać. Idealnie byłoby wyprzedawać cokolwiek, co nie było dotąd sprzedawane w Sieci internetowej, bądź nie jest znane w takiej formie sprzedaży. Dzięki takiemu rozwiązaniu konkurencja w początkowym okresie naszego biznesu będzie niewielką. Przebicie rywalizacji nie jest proste a co za tym idzie nie będziemy osiągać zysków (przynajmniej nie w trakcie pierwszego roku działalności). Dobór towaru wiąże się ściśle z nabywcą, z ludźmi, dla których konkretny towar jest przeznaczony. Jeżeli produkt jaki mamy sprzedawać określony jest dla osób starszych to mamy kiepskie szanse.

Zainteresował Cię ten artykuł? Jeśli tak, to bez wahania sprawdź też ten link. Podobne treści przeczytasz również tutaj pokrowiec Microsoft Lumia 650.

Zadajmy sobie zapytanie czy kupiłbym przykładowo obrazek przez Internet? Ja z pewnością bym nie nabył.

Komentarze są wyłączone.