Podzespoły wewnętrznej instalacji ogrzewania centralnego

Instalacja ogrzewania centralnego to nie tylko kocioł. To także rury, pompy, zasobniki a także grzejniki c.o. Wszystkie owe elementy składają się na wewnętrzną instalację ogrzewania centralnego.

Instalacja centralnego ogrzewania coraz to rzadziej robiona jest ze stalowych rur. W tej chwili najpopularniejsze są miedziane, a w przypadku instalacji z kotłami gazowymi, w których temperatura wody nie przekracza 80°C, standardem stały się instalacje ze sztucznego tworzywa o rurach kotłowych. Rury kotłowe z polietylenu sieciowanego sprawdzają się nadzwyczaj dobrze. Zarówno armatury z rurek miedzianych, jak też z tworzyw sztucznych mogą być wykonywane w systemie trójnikowym czy też rozdzielaczowym. Gdy instalacje grzewcze szczecin wytworzone w piecu będzie rozprowadzone po całym mieszkaniu dzięki instalacji centralnego ogrzewania, potrzebne jest jeszcze narzędzie, jakie uwolni to ciepło do wnętrz – może być to grzejnik bądź ogrzewanie podłogowe. Współczesne grzejniki c.o. są najczęściej robione ze stali, jednak możemy również zakupić aluminiowe oraz żeliwne. W większości wypadków mają budowę członową (zależnie od zapotrzebowania na ciepło – (sprawdź pirometr) dobiera się kaloryfer z odpowiedniej liczby fragmentów).
Zakupy przez internet

Autor: iStock
Źródło: iStock
Kaloryfery stalowe posiadają przeróżne kształty, lecz na pewno najpopularniejsze są tzw. grzejniki płytowe. Częścią owych grzejników są blachy żaroodporne do instalowania w pokojach, holach, wnętrzach kuchennych, najczęściej pod oknami.

W umywalniach instaluje się grzejniki drabinkowe, na jakich możesz wieszać jak też suszyć ręczniczki. Oprócz tego jest cała gama wyszukanych kaloryferów ozdobnych o ekscentrycznych kształtach, które lokuje się w reprezentacyjnych częściach budynku.

Komentarze są wyłączone.