W jakich miejscach wykorzystywane są artykuły zrobione z gumy? Gdzie spotkamy je w naszych domach?

Guma to materiał, którego powszechnie używa się do bardzo różnych celów. Jego właściwości pozwalają na powszechne zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu, lecz również co codziennego użytku, ponieważ produkty zrobione z gumy spotykane są w wielu miejscach.

łancuch

Źródło: pixabay.com
Które przykłady dobrze jest wymienić?
Guma posiada bardzo duże możliwości, gdy chodzi o amortyzację. Dlatego właśnie można jej użyć w miejscach, gdzie (polecane) potrzebne jest zabezpieczenie różnego rodzaju elementów przed uszkodzeniem. Przykład to odbojnice do łodzi. Umieszczone tam, gdzie zrobione z drewna fragmenty łódki mogą zostać uszkodzone przez inne ciężkie oraz metalowe elementy, lub choćby zniszczyć się wskutek intensywnego użytkowania. Dzięki tego typu elementom wykonanym z gumy łódź będzie dłuższy czas w dobrym stanie – .

Na tej samej zasadzie będą działały także inne odboje gumowe, jakie występują w różnych kształtach oraz wielkościach. Znajdziemy je w wielu miejscach, także w swoim domu, tylko często nie zwracamy uwagi na takie niewielkie elementy. Przykładem elementów wykonanych z gumy i będących w każdym mieszkaniu są przykładowo uszczelki, które możemy spotkać chociażby w łazience albo pod zlewozmywakiem w kuchni. Guma bowiem jest niesamowicie odporna na działanie wilgoci, z tego względu świetnie się nada do uszczelniania wykonanych z plastiku części hydraulicznych. Ta odporność na wodę sprawiła, że z gumy zaczęto też wykonywać ochronne buty i stroje – kup odboje gumowe.

Są przydatne zarówno na co dzień, jak również na wielu stanowiskach pracy. To tylko niektóre przykłady, ale warto zdawać sobie sprawę z ich istnienia oraz widzieć, że guma to materiał niesamowicie często wykorzystywany.

Komentarze są wyłączone.