W jaki sposób urządzić pokój sześciolatka? Interesujące pomysły do wykorzystania w każdym większym oraz mniejszym pomieszczeniu

Nowo narodzony smyk w ogóle nie potrzebuje wydzielonego pokoju – zresztą dla rodziców chodzenie do innego pomieszczenia, szczególnie nocą, byłoby wyjątkowo uciążliwe.

dziecięcy pokój

Autor: Lotari
Źródło: Lotari

Stąd m. in. łóżeczko miesięcznej córki stoi najczęściej przy łóżku opiekunów, a dzięki temu rozwiązaniu maluch ma zapewnioną całodobową opiekę. Jednakże z upływem lat okazuje się, że przeznaczenie osobnego pokoju dla Grzesia czy Kasi staje się obowiązkiem. Kiedy dziecko idzie do przedszkola bądź pierwszej klasy, to potrzebuje wygodnego biurka wraz z biurowym krzesłem, a na wymienione mebelki nie zawsze będzie miejsce w pokoju rodziców – sprawdź: naklejki dla dzieci do pokoju.

Pokój dziecka powinien być gustownie, a ponadto funkcjonalnie urządzony. Choć niektóre przedmioty albo gadżety, by tak rzec, rosną wraz z dzieckiem, to niestety pozostałe rzeczy wytwarzane są nade wszystko z myślą o niemowlętach i służą bardzo krótko – szczebelkowe łóżeczko z uroczym baldachimem szybko jest zastępowane przez sofę albo łóżko piętrowe. Następną nasuwającą się myślą jest zdroworozsądkowa konstatacja, która każe nam głównie inwestować w sprzęty bądź akcesoria, jakie służą synowi przynajmniej przez kilka ładnych lat.

Naklejki do pokoju dziecięcego stają się uniwersalną ozdobą. Jeśli zostaną właściwie dobrane, to służą najmłodszym członkom rodziny przez niemalże całe dzieciństwo.

Zaciekawiły Cię dodatkowe wątki podane w tym poście? Szalenie przyjemnie więc będzie nam dzielić się z Tobą następnymi notkami. Czekamy na recenzję!

Tymczasem kiedy rodzicom lub babciom spodoba się barwny pokoik wnuczki, to z czasem w domu pojawią się inne naklejki. Dla przykładu bardzo przydatne są miarki, które najczęściej nakleja się na szafę bądź ścianę – .

Prawdopodobnie każdy dojrzały człowiek, nawet jeżeli nie jest rodzicem, świetnie wie, że niemal każdy smyk boi się ciemności, a zwłaszcza ciemnego pokoju, w którym musi zasnąć. Dlatego rewelacyjnym pomysłem jest kupienie lamp (zobacz żyrandole do kuchni) typu LED, które tak samo jak naklejki do pokoju dziecięcego, służą chłopcom długie lata.

fototapeta do pokoju dziecka

Autor: Lensicle
Źródło: http://www.flickr.com

Rodzice nie zapłacą kosmicznych rachunków za energię elektryczną, a pociechy będą wprost zachwycone kolorowymi lampkami (znacznie więcej znajdziesz na www), bo wytwórcy zadbali o to, żeby i starsi, i ci najmłodsi klienci mieli duży wybór. Na szczególną uwagę kupujących z pewnością zasługują modele z zamocowanymi projektorami – wspomniane lampki umilą długie zimowe wieczory dzieciom w każdym wieku.

Komentarze są wyłączone.