Tradycja i nowoczesność w jednym stały domu

Często uważamy je za mało znaczący dodatek, a mogą być prawdziwymi dziełami sztuki. Zobaczyć je możemy niemal wszędzie – w pracy, domu. Przeważnie bagatelizujemy rolę, jaką spełniają i traktujemy je trochę po macoszemu. Godzinami zastanawiamy się, na który fotel się zdecydować, krzesła natomiast kupujemy natychmiast. A przecież pasują tylko w kuchni. Stare misternie zdobione albo nowoczesne krzesła – plastikowe mogą być specyficzną ozdobą każdego pomieszczenia.

salon

Autor: Christopher Sessums
Źródło: http://www.flickr.com
Przyjmujemy zasadę, iż do nowoczesnych wnętrz nabywamy krzesła w kolorze beżowym tudzież brązowym. Ale przecież nie zawsze musi być poprawnie. Takie same krzesła, ale każde w innej, tkaninowej odsłonie? To jest pomysł! Tylko nie zapominajmy: te same krzesła z różnymi obiciami to dobre połączenie, jednak dobieranie mebli w jednym kolorze drewna, ale z różnych firm na ogół kończy się porażką.

Mieszanie antyków z chromem i aluminium już nikogo nie szokuje. Co więcej owe nowoczesne meble z , np. szklany stół, połączony z wiekowymi krzesłami to kompromis dla tych, których myśli krążą między tradycją a dzisiejszą modą.

w salonie

Autor: John Greenfield
Źródło: http://www.flickr.com

Do wyboru mamy krzesła z siedziskami tapicerowanymi lub twardymi. Owszem, bardziej wygodne są krzesła pokryte tkaniną, mimo to biorąc pod uwagę ich zakup, powinniśmy zwrócić uwagę na jakość materiału pokrywającego siedziska albowiem na tkaninie szybko widać zabrudzenia. Nie jest to więc najlepsze rozwiązanie do mieszkań, w których mieszkają dzieci i zwierzęta.Mało odporny na plamienie, delikatny materiał szybko się zniszczy i konieczna będzie wizyta u tapicera (sprawdź te nowoczesne krzesła ). Wtedy dobrym pomysłem są pokrowce. W razie nieestetycznych plam można je uprać, a kiedy się znudzą, zmienić: jesienią na śliwkowe albo szare, czerwone w grudniu. Trudno mówić o krześle, zapominając o stole – jedno nie może się obejść bez drugiego. Jakich stołów powinniśmy szukać? Pokaźnych. Co najmniej na sześć, osiem osób (przeczytaj dodatkowe informacje). Szklanych lub metalowych, antycznych i drewnianych – zależnie od potrzeb i stylu jaki preferujemy.

Na tej stronie jest dużo praktycznych wiadomości, jednak koniecznie sprawdź też pozostałe szczegółowe informacje łóżko domek magnat. One również są bez wątpienia warte uwagi.

Pamiętajmy również o komforcie: jedna osoba siedząca przy stole potrzebuje co najmniej 60 cm wzdłuż blatu.

Komentarze są wyłączone.