Tradycyjna technika w połączeniu z nowymi odkryciami oferuje jak najlepsze wyniki. Poniżej najlepszy dowód

Zanim nadeszła epoka tworzenia ściśle komputerowego – grafika przeszła długą drogę rozwoju i komercyjnego wyrazu. Kiedyś jej ekwiwalent stanowiły tradycyjne rysunki wykonywane z pomocą grafitu, tuszu albo kolorowych farb.

grafika

Autor: Daniel Rehn
Źródło: http://www.flickr.com

Rozwój grafiki w XX wieku umożliwił pracę artysty dającą dość dobre przychody osobom, które do tej pory zajmowały się artystycznymi zajęciami ledwo dającymi finansowe korzyści. Niewielkie znaki graficzne, które występowały na produktach najczęściej nakładano metodą stempelkowania albo sitodrukową, jak maszyna do sitodruku. Potrzeba było dużo pracy, umiejętności jak i dokładności wykonujących. Grafikę robiło się za pomocą gotowych wzorów dużego albo małego formatu, które stanowiły zarys krawędzi konkretnych detali.

Powstawały pod wpływem wtłaczanych w wolne przestrzenie farb drukarskich, a ich podstawową zaletą było to, że szybko schły. Komputer, jako narzędzie pracy dla grafików w zdecydowany sposób wyparł działanie klasycznej fotografii. Aparaty fotograficzne dają dziś szeroką możliwość modyfikacji i poprawiania obrazu. Potencjalny twórca nie musi się dłużej zdawać na nieudane ujęcia. Wszystkie szczegóły dostrzec i przygotować można w wizjerze aparatu a artysta przez to otrzymuje możliwość świadomego kreowania przez siebie wymyślonej wizji graficznej. Do tego następuje jeszcze obróbka na komputerze z wykorzystaniem programów.

koszulka

Autor: Stefanie Eisenschenk
Źródło: http://www.flickr.com

Ileż pomysłowości twórczej oraz precyzji wymagało jeszcze pięćdziesiąt lat temu otrzymanie efektów artystycznych, które dziś można w najprostszy sposób otrzymać za pomocą programów komputerowych? W związku z tym z całym szacunkiem dla szybkości i produktywności pracy komputerów należy doceniać dorobek ludzi, którzy nie mieli możliwości poznać współczesnych narzędzi graficznych. Szczególnie, że z części tych technik czerpie się również dzisiaj, przykładem jest trak taśmowy do koszulek. Jej praca czerpie z techniki sitodruku, i zależnie od stopnia zaawansowania, nowych technik (Oferta na maszyny (sprawdź nowe promocje na: relokacja maszyn kador) do koszulek). To połączenie kunsztu wykonania i nowych odkryć technologicznych przynosi jak najlepsze efekty.

Komentarze są wyłączone.