Zakup mebli dla dzieci oraz młodzieży czyli ważne wskazówki o tym, jak wybrać ten element wyposażenia.

Meblując pokój dla świeżo narodzonego niemowlaka należy przede wszystkim pamiętać o tym, że jest to jedynie stan chwilowy. Dzieci bardzo szybko rosną, a równocześnie cały czas potrzebują mebli dopasowanych do możliwości i wzrostu. Dlatego też jeśli ktoś myśli, że meblowaniem dziecięcego pokoju można się będzie zająć tylko raz, to będzie w dużym błędzie. W pierwszych kilku latach życia maluchowi przede wszystkim potrzebne będzie wygodne łóżeczko ze szczebelkami.

pokój dziecięcy

Autor: Phil Manker
Źródło: http://www.flickr.com

, w której można będzie przechowywać wszystkie niezbędne akcesoria i ubranka. Z ubrankami nie ma dużych problemów, bo są one nieduże i spokojnie starczy na nie niewielka szafka. Stan taki będzie trwał do wieku mniej więcej trzech lat, potem niezbędna będzie spora zmiana wyposażenia dziecięcego pokoju, przede wszystkim oznaczająca wymianę większości mebli. Jeśli ktoś nie chce zmieniać jeszcze raz jeszcze zmieniać całego wyposażenia, to w tym momencie może pomyśleć o zakupie w pierwszej kolejności łóżka w pełnym rozmiarze. Wówczas powinno one wystarczyć w zasadzie do wieku dorosłego, o ile rzecz jasna materac (zobacz materac kieszeniowy 120×200) się nie zużyje i nie będzie trzeba go wymienić. Za to resztę mebli warto jednak dopasować do wieku mieszkańca pokoju. Wybranie dorosłego zestawu szafek i szaf może sprawić, że kilkulatkowi będzie z nich trudno korzystać, bo po prostu mogą być dla niego za duże.

oryginalne meble

Autor: Peter Alfred Hess
Źródło: http://www.flickr.com

Dużo lepszą opcją będzie zakup niedużego kompletu dziecięcych mebli, a jeśli ich właściciel urośnie, kupienie mu większego. Zwłaszcza że nastolatki są już być w pełni samodzielne i decydować osobiście o tym, co chcą mieć, to i meble meble łazienkowe łódź dla młodzieży wstawiane do ich pokoju również powinny być przez nich wybrane. Wiele obecnie sprzedawanych kompletów ma budowę modułową, więc po pierwsze ich możliwości aranżacyjne są naprawdę duże, a oprócz tego w razie konieczności łatwo będzie coś do nich dokupić.

Komentarze są wyłączone.