Jakie kryteria stają się kluczowe dla zwykłej polskiej trzyosobowej rodziny, gdy planuje ona kupić lokal mieszkalny

Branie kredytów staje się symbolem naszych czasów. Jeżeli przejrzeć statystyki, to nawet 50 % obywateli co miesiąc spłaca co najmniej jedną ratę. Olbrzymią niedogodnością bywa to, że taki kredyt trzeba spłacać 25 lat albo i dłużej. A jeśli za tak ciężko zdobyte środki pieniężne kupuje się nowiuteńkie mieszkanie, to nie zaskakuje fakt, że niedoszli posiadacze M2 mają wyśrubowane oczekiwania.

nowe mieszkanie

Autor: Urban Explorer Hamburg
Źródło: http://www.flickr.com
Niezwykle ważną kwestią bywa lokalizacja. Każdy z domowników pragnie jak najprędzej dojechać do pracy albo budynku liceum. Poza tym należy koniecznie ocenić, czy wybrane osiedle (zobacz również makiety deweloperskie) cieszy się nieposzlakowaną reputacją. Nie mniej oczywiste bywają pozornie nic nie znaczące drobiazgi – gdy jedni pragną mieszkać na drugim piętrze, to reszcie marzy się malowniczy widok na Karpaty z przedostatniego piętra wieżowca. Jedno bywa natomiast pewne: kto wpisuje w Google frazę mieszkania na sprzedaż Siechnice lub trzypokojowe mieszkanie w centrum Krakowa, ten ma w miarę sprecyzowane postulaty i decyzja o zakupie lokalu zapewne nie będzie lekkomyślna – można skorzystać oferty.

Kobiety oraz mężczyźni mają zazwyczaj inne zdanie na ten sam temat, więc znalezienie kompromisu jest priorytetem, zwłaszcza jeżeli nabywa się mieszkanie za 200 tysięcy – sprawdź tu: Atom Deweloper Siechnice. Gospodynie zwrócą baczną uwagę na okna (zobacz okna aluminiowe) pokoju, a konkretniej na to, czy wychodzą na południe i czy nieokazały balkon pomieści przynajmniej kilka donic z ulubionymi różowymi pelargoniami. Natomiast mężowie, odpowiedzialni za szeroko rozumianą logistykę, muszą naocznie zweryfikować metraż mieszkania, a potem ocenić, czy pomieszczą się w nim najbardziej potrzebne meble z tego starego. O ile rodzice przymkną oko na skromną liczbę gniazdek albo nieudolnie zamontowane parapety, o tyle nasi milusińscy mogą okazać się bardziej wymagającymi jurorami.

Jeżeli ojciec wpisuje w sieć wyrażenie mieszkania na sprzedaż Siechnice czy sprzedaż mieszkań Dolnośląskie, to ma wziąć pod uwagę również sugestie najmłodszych. Jeśli starsza siostra każdego ranka spędza przynajmniej 45 minut w łazience, to brat będzie bardzo poirytowany, gdyż nie będzie mógł skorzystać z toalety. Warto zatem w opisanym przypadku poszukać lokalu mieszkalnego z wydzieloną toaletą. I rzecz jasna pamiętać o tym, żeby między bajki włożyć doskonale znane porzekadło, że dzieciaki i ryby głosu nie mają.

Komentarze są wyłączone.