Sprawdzone płoty w budownictwie jednorodzinnym i na terenie osiedli.

Jeszcze całkiem niedawno można było mieć wrażenie, że ogrodzenia panelowe są używane przede wszystkim jako ogrodzenie obiektów przemysłowych (składy budowlane), obiektów sportowych (orliki, korty). Lecz niezwykle bogata oferta i coraz praktyczniejsze modele spowodowały, że coraz częściej płoty panelowe są używane jako ogrodzenia systemowe terenów prywatnych, wykorzystywane w domkach jednorodzinnych oraz na osiedlach.

Panele ogrodzeniowe

Autor: Armcon Precast
Źródło: http://www.flickr.com
Najnowsze ogrodzenia gabionowe systemowe to nie tylko płoty panelowe, lecz także różnego typu bramy czy też ruchome, pojedyncze sztachety oraz elementy na specjalne zamówienie (więcej o ogrodzeniach systemowych). Jeśli właśnie rozglądamy się za tego typu ogrodzeniem, przejrzyjmy sobie dla porównania propozycje różnych producentów, wklepując „panele ogrodzeniowe producent”. Tym sposobem najszybciej wyszukamy kompleksowe systemy ogrodzeń, jak i pojedyncze komponenty. Ogrodzenie systemowe to konstrukcja, jaka powinna być mocna, trwała, odporna na mechaniczne działania i negatywny wpływ temperatury. Spróbujmy się upewnić, czy będą wytrzymałe te panele ogrodzeniowe producent powinien udostępnić jakieś parametry wytrzymałości na stronie swojego sklepu lub na przykład polecenia klientów i firm i wskazówki dotyczące konserwacji (szczególnie przy zawiasach itp.). Oczywiście wielu producentów produkujących furtki panelowe napisze, iż gwarantuje doskonałe połączenie wysokiej jakości oraz niesamowicie konkurencyjnej ceny, lecz warto gruntownie to sprawdzić. Jeśli mamy już własny rysunek płotu czy bramy, zwróćmy się do producenta, który na życzenie klienta zrealizuje także systemy według założeń.

Pomyślmy także, czy będziemy decydować się na ogrodzenia stalowe, które wyróżniają się odpornością. Pokrywa się je warstwą antykorozyjną, dlatego stal jest bardziej odporna na warunki atmosferyczne. Często spotyka się także panele drewniane, które wyglądają pięknie, ale w zestawieniu z ogrodzeniami stalowymi są mniej wytrzymałe i wymagają zaangażowania przy impregnacji i utrzymaniu w dobrym stanie. Czasami trzeba wymienić elementy takiego płotu.

Gdy będziesz zdania, że znajdujący się w tym serwisie wpis jest wartościowy, kliknij tu, a znajdziesz więcej schody drewniane wymiary podobnych tekstów!

Możemy kupić również płoty z elementów z betonu, które mają ciekawe formy i kolory.

Odpowiednio dobrane i dobrze zrobione płoty na pewno będą idealnie komponować się z otoczeniem – to zależy od nas. Solidne siatki, panele albo elementy z betonu o ciasnym ułożeniu pozwalają odciąć się od sąsiedztwa, a przejrzyste płoty to raczej rodzaj zaznaczenia działki.

Komentarze są wyłączone.