Urządzamy pokój dla malucha. Jakie łóżko będzie funkcjonalne?

Umeblowanie pokoju dla dzieci tak, żeby był komfortowy a równocześnie przytulny to spore wyzwanie, szczególnie iż pomieszczenia w blokach czasem są nieforemne. Jakie triki możemy zastosować, aby uczynić pokój optycznie większym i przestronniejszym? Co lepiej się sprawdza – łóżka pojedyncze czy piętrowe? Czy wykorzystamy wszelkie opcje, jakie gwarantują łóżka drewniane z szufladą?

pokój dziecka

Autor: Bonsoni.com
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli meblujemy pokój dla jednego szkraba, do którego nie musimy już wstawać w nocy i jakie jest na tyle samodzielne, żeby dostać się na piętro po drabince, możemy postawić na taką połączenie – łóżko na górze plus biureczko na dole (łóżeczka drewniane z szufladą Marszałek). Wolną przestrzeń możemy zagospodarować ustawiając szafę na ubrania, niższą komodę na maskotki i regał na książki. Jeśli w poszukiwaniu łóżka dla dziecka zawędrujemy do modnych salonów meblowych, znajdziemy mnóstwo elementów, jakie można dowolnie łączyć.

Kliknij tutaj i zobacz przykłady, które też traktują o podnoszonej kwestii. Odnajdziesz tam informacje, które niewątpliwie pogłębią Twą wiedzę na ten temat.

Można odejść od pomysłu szafy po sufit na korzyść 2 komód z szufladami. Będą pojemne i wygodne, każde dziecko będzie mogło samodzielnie wkładać i wyciągać swoje rzeczy. Przy maluszku pomocne mogą być też kufry albo pojemniki na zabawki. Możemy śnić o lalkach i misiach równo ułożonych na półeczkach – najszybciej porządek zrobi się wkładając wszystko do specjalnego kosza. Przy dwóch maluchach sporo miejsca pozwoli zaoszczędzić piętrowe łóżko, jakie możemy wstawić zamiast kupować 2 łóżka pojedyncze . Jednak przy łóżku piętrowym zawsze są problemy – kto śpi na dole, a które na górze.

łóżko piętrowe

Autor: Thomas Kohler
Źródło: http://www.flickr.com

Gdy decydujemy się na dwa niezależne łóżka, łóżka drewniane z szufladą na kołdry i poduszki doskonale się sprawdzą. A gdy we wnętrzu pozostało jeszcze miejsce na wstawienie niewielkiej kanapy, łóżka dla dziecka czy też dzieci nie muszą być składane w ciągu dnia i możemy je jedynie posłać, a skrzynię pod łóżkiem wykorzystać do czegoś innego, tak jak na przykład tutaj: Łóżka drewniane z szufladą czasami są skonstruowane w taki sposób, iż sama szuflada też jest łóżkiem. Mamy wtedy dwa sąsiedzkie łóżka, lecz składające się tak, że w ciągu dnia być jednym. Przy małych pomieszczeniach każdy zaoszczędzony cm ma znaczenie.

Komentarze są wyłączone.