gatunki i przeznaczenie mocowania ściennego

Kotwa chemiczna to nazwa elementów montażowych, prętów gwintowanych, prętów zbrojeniowych i pozostałych zamocowań, zakotwionych w podstawie na zasadzie wklejania masą na podłożu żywic. W większości przypadków zastygnięta żywica jest bardziej twarda i mocniejsza od podkładu, a ze względu na adhezyjny profil zamocowania, w odróżnieniu od tradycyjnych kotew mechanicznych, nie wdraża do podłoża żadnych naprężeń.

Kotwy od producenta
Sprawia to, że kotwa chemiczna fischer świetnie nadaje się do zamocowań niezwykle odpowiedzialnych, potrzebujących wysokich parametrów wytrzymałościowych, również zezwala na wklejanie zamocowań w pobliżu brzegów podłoża.
Kotwy chemiczne są bardzo powszechne w użyciu . Jest możliwość je wykorzystywać w materiałach pełnych jak beton, kamień, lub cegła całkowita, w których uzyskują najwyższe parametry nośności. W szczególności odróżnia je jednak idealne działanie w tworzywach z wolnymi powierzchniami. W takiego rodzaju surowcach, dzięki kombinacji złączenia kształtowego, także klejącego, o wytrzymałości spojenia stanowi odporność gruntu.Istnieje sporo rozmaitych rodzajów żywic, jednakże wszelkie kotwy chemiczne, niezależnie od gatunku i sposobu racjonowania, podlegają tej samej regule postępowania, żywica – prolab65 musi wymieszać się z utwardzaczem. Dołożona do właściwie przygotowanego przelotu wraz z właściwym prętem gwarantuje pewne mocowanie (sprawdź punkty mocujące producenta Cleo Polska) ścienne.

Na rynku są dostępne kotwy chemiczne ze styrenem albo bez. Produkty ze styrenem są tańsze, natomiast ich stosowanie obarczone jest istotnymi niedogodnościami, także niebezpieczeństwem. Producenci wskazują na opakowaniach, także w informacjach handlowych dane o braku styrenu w owych wyrobach, ale nie oznajmiają o jego obecności w wyrobach, jakie go zawierają.
Niezawodny uchwyt szkła wykonany jest z najwyższej jakości stali nierdzewnej i kwasoodpornej, jakie stabilnie trzymają szyby w miejscu i przynoszą optymalne bezpieczeństwo użytkowania całkowitej budowy . Występują one w dużej gamie rozmiarów, także uchwyty niestandardowe.

Są także mocowania stworzone ze stali kwasoodpornej, które polecane są do lokalizacji narażonych na działanie kwasów, w jakich nie wolno użyć standardowych elementów ze stali nierdzewnej.

Komentarze są wyłączone.