Kurtyny bezpieczeństwa zapewniają zarówno bezpieczeństwo, jak i w środowisku przemysłowym sporą wydajność urządzeń

W przypadku newralgicznych zadań w branży przemysłowej, jak również w trakcie ważnych akcji ochronnych najistotniejszą funkcję odgrywa bezpieczeństwo osób i mienia. W tym przypadku wykorzystuje się produktywne rozwiązania, których pierwszorzędnym zadaniem jest 100% kontrola i zagwarantowanie bezpieczeństwa do czasu wykluczenia zagrożenia. Najnowocześniejszymi rozwiązaniami w tym zakresie są między innymi optyczne kurtyny bezpieczeństwa.

Hala magazynowa

Autor: Sonny Abesamis
Źródło: http://www.flickr.com
Kurtyna bezpieczeństwa, jak sama nazwa mówi, ma gwarantować zabezpieczenie miejsca i mienia przed zadziałaniem niekorzystnych sytuacji. Kurtyna taka jest wystawiona „na pierwszy ogień” i winna na czas sygnalizować o istnieniu zagrożenia. Kurtyny bezpieczeństwa mogą przyjmować różną formę. Jednym z z bardziej znanych przykładów jest użycie fotoradarów jako kurtyny bezpieczeństwa na szosie. Tego rodzaju „zabezpieczenie” nie działa jednak bezpośrednio a pośrednio. Istnieją natomiast ”blokady”, bezpośrednio zabezpieczające mienie i informujące o wystąpieniu zagrożenia. Najpopularniejszymi są wspomniane już optyczne kurtyny bezpieczeństwa.

Kurtyny o których mowa gwarantują bezpieczeństwo zarazem ludzi, jak i w warunkach przemysłowych dużą wydajność maszyn i urządzeń. Chodzi o tego typu gałęzie produkcji, jak motoryzacja, magazynowanie, czy przemysł obrabiarkowy. Kurtyny spełniają w tym zakresie wiele kluczowych funkcji: zabezpieczającą, sygnalizacyjną, informującą, wykrywającą (np. wykrywanie dłoni). Za ich pomocą praca przebiega sprawniej, jest efektywniejsza, a jednocześnie zagwarantowane zostaje kluczowe w każdych warunkach pracy bezpieczeństwo (szerzej tu: https://bhp-online.com/sprzet-gasniczy-c1186).

Niezmiernie nam przyjemnie, że ten post wywarł na Tobie pozytywne wrażenie. Mamy zamiar zachęcić Cię do następnej witryny – tam można zobaczyć ponadto (http://www.mercor.com.pl/pl/produkty/zabezpieczenia-konstrukcji/) świeże wątki.

Hala produkcyjna

Autor: U.S. Army Corps of Engineers
Źródło: http://www.flickr.com
Kurtyny o których mowa posiadają zazwyczaj niewielkie rozmiary i są łatwe do zamontowania. Równocześnie ich cena jest relatywnie niska w zestawieniu z jakością jaką zapewniają. Gwarantują także oszczędność czasu, gdyż po zamontowaniu działają automatycznie. Z reguły nie wymagają żadnej konfiguracji, działając na bazie optymalnych ustawień. Jeśli zatem szukamy nowoczesnych rozwiązań technologicznych zapewniających bezpieczeństwo, które są niezwykle wydajne i produktywne, warto sprawdzić ofertę firm oferujących optyczne kurtyny bezpieczeństwa.

Komentarze są wyłączone.