Czy hamak dla niemowlaka jest dobrą alternatywą dla łóżeczka?

Określenie “siesta” kojarzy się z jednym z najprzyjemniejsza częścią dnia na przykład dla hiszpanów czy mieszkańców Ameryki Południowej. A co z tym fantastycznym rytuałem łączy maleńkie dziecko? Okazuje się, iż całkiem sporo, ponieważ niemowlę przez pierwsze miesiące swego życia bardzo dużo śpi.

Aby ten sen był przyjemny oraz spokojny, świeżo upieczeni rodzice poszukują najlepszych rozwiązań, aby jak najlepiej zadbać o swoją ukochaną pociechę. Może w takim razie warto kupić hamak dla niemowlaka?
Do mniej więcej 4 miesiąca życia maluszek przesypia ok. 12-15 godzin na dobę. Chyba wszyscy zazdroszczą słodkiemu maluchowi, że tak dużo czasu spędza na drzemce. Natomiast, podobnie jak w przypadku osoby dorosłej również maluchowi trzeba stworzyć do spania właściwe warunki. Z tego względu łóżeczko z materacem to jeden z najważniejszych punktów na liście zakupów rodziców, którzy szykują się na narodziny dziecka. Niektórzy rodzice wybierają również tradycyjną kołyskę, która znana była jeszcze naszym babciom i pomagała wprowadzić malucha w błogi sen poprzez delikatne i równe kołysanie. A czy istnieje alternatywa dla kołyski? Czy można kupić coś innego, w czym maluch mógłby spokojnie uciąć sobie drzemkę w ciągu dnia? Hamak – podpowiadamy! Mimo, że niektórym rodzicom ten pomysł może się wydawać trochę zaskakujący, to drzemanie w hamaku to dla malucha nic nadzwyczajnego, gdyż to właśnie hamak wydaje się być idealnym odwzorowaniem życia w brzuchu mamy, w przeciwieństwie do łóżka, które jest sztywne.
hamaki

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
Materiał przyjemnie dopasowuje się do ciala malucha, a delikatne kołysanie ledwo po kilku minutach sprawia, iż oczy same się zamykają – to właśnie oferują hamaki, a obecnie producenci oferują również hamaki, które są specjalne stworzone z myślą o maleńkich dzieciach – Takie hamaki są dopasowane rozmiarem do małego ciałka, przez co jednocześnie nie będą zajmowały dużo miejsca w pokoju, jak łóżeczka dziecięce czy kołyski z drewna. Warto też zwrócić uwagę, aby hamak dziecięcy był wyprodukowany z bezpiecznych dla małego dziecka materiałów – czytaj więcej. Tkanina, która otula maleństwo powinna być naturalna, najlepiej bawełniana, delikatna oraz miła w dotyku, tak by nie wywoływała alergii oraz nie podrażniała wrażliwej skóry maluszka. aktualnie nie ma jednak problemu ze znalezieniem idealnego hamaka nawet dla noworodka.

Nie czekaj – jeżeli spodobały Ci się te interesujące treści, to zajrzyj w podany link i czytaj na stronie (https://mardrew.pl/mk,36,pily-formatowe.html) kolejne artykuł.

Można dostać na przykład modele wyposażone w specjalne zabezpieczenia, dzięki czemu nawet maluch, który lubi wierdzić się w czasie drzemki nie ma prawa spaść. Najlepiej też, by materiał można było prać wygodnie prać w pralce.

Kołysanie w hamaku sprawia, że dziecko się uspokaja, a spokój jest oczywiście niezbędny, aby móc zasnąć.

Bujanie się na hamaku przypomina dziecku przebywanie w brzuchu matki, dzięki czemu czuje się bezpieczne. To też doskonałe rozwiązanie dla rodziców. Montaż hamaka dla dziecka jest banalnie prosty. Poza tym można go używać w domu jak i na zewnątrz, gdyż hamak nie jest duży i waży zdecydowanie mniej od łóżeczka bądź kołyski.

Komentarze są wyłączone.