Kilka porad odnośnie samodzielnego wykonania altanki ogrodowej. O jakich rzeczach pamiętać?

Każda osoba ma od czasu do czasu potrzebę zbudowania czegoś. Czasem wynika to z sytuacji gdy coś jest w domu niezbędne, a czasem ze zwykłej chęci tworzenia oraz podziwiania rezultatów swojej pracy. W przypadku części osób to także chęć zagospodarowania wolnego czasu czymś pożytecznym. Osoby posiadające swój własny ogród wiedzą dobrze ile wysiłku należy włożyć w to ażeby dobrze się prezentował. W przypadku pracy w ogrodzie dochodzi również kwestia upiększania go. Dlatego czasami myślimy nad tym czy nie zbudować jakiejś altanki, która pięknie by się prezentowała, a oprócz tego byłaby schronieniem dla nas w czasie deszczu. Jak tego dokonać niskim kosztem?

relaks w altance

Autor: Porto Bay Hotels & Resorts
Źródło: http://www.flickr.com

Po pierwsze mówiąc o tego typu przedsięwzięciu, które jest dla nas czymś nowym, a do tego sporym wyzwaniem, trzeba na pewno mierzyć siły na zamiary. To znaczy, że na początek dobrze będzie spróbować postawić bardziej wiatę. Jest to otwarta, drewniana konstrukcja, jaka jest łatwiejsza do postawienia aniżeli altana w wersji tradycyjnego, małego, zamkniętego budynku. To wcale nie znaczy, iż jest to zajęcie proste, natomiast na pewno łatwiejsze niż normalna altanka. Zatem decyzja podjęta, teraz trzeba rozplanować pracę oraz zabrać się do dzieła.

Musimy zaopatrzyć się w potrzebne materiały. Będzie potrzeba sporo drewna. Ważne aby było ono już zaimpregnowane. Potrzebne są nam przynajmniej czterech słupów konstrukcyjnych, oprócz tego musimy kupić drewno na dach – (styropapa), ścianki jak też podłogę. Ilość zależy od wymiarów tego typu konstrukcji. Będziemy również potrzebować cementu do wylewki na fundament, gdyż altanka powinna stać pewnie na gruncie. Nie obejdzie się bez różnego rodzaju kształtek, łączników, śrub, między innymi także przydadzą się śruby kulowe, które są bardzo mocne. Prócz tego trzeba wziąć też pod uwagę pokrycie dachu jak też ewentualne farby czy impregnaty, jakimi na koniec pomalujemy gotową konstrukcję. Sprawdź więcej: . prasa (wypróbuj Mar Agency Sp. z oo)

śruby

Autor: Jonathan Stonehouse
Źródło: http://www.flickr.com

Aby wiedzieć jak wszystkie czynności należy wykonać krok po kroku dobrze jest mieć dobry poradnik, który przeprowadzi nas powoli przez cały proces tworzenia. Na rynku dostępnych jest sporo publikacji, jakie dokładnie opisują jak zbudować taką konstrukcję. Istotnym źródłem wiedzy jest także internet. Trzeba zorientować się jakich narzędzi nam potrzeba. Nie przejmujmy się jeśli nie mamy takich bardziej skomplikowanych. Jeśli na przykład potrzebna nam prasa krawędziowa do odkształcenia blachy na dach to warto wiedzieć, iż są miejsca, gdzie takie usługi wykonuje się na zlecenie. Z tego powodu jak w grę wchodzą droższe urządzenia, lepiej zlecić wykonanie tego jakiejś firmie.

Komentarze są wyłączone.