Co to jest prefabrykacja rurociągów: zapoznaj się z metodami przygotowania rurociągów do użycia w budownictwie, itd

Rury, jako wspaniały ogniwo konstrukcji o setkach przeznaczeń, mają jedną niewielką niedoskonałość. Otóż wielu firmom brakuje sprzętu, dzięki której rurociągi mogłyby być właściwie przystosowane do adaptacji. Na czym tak konkretnie opiera się przygotowanie rur do wykorzystania w różnego typu przedsiębiorstwach?

Rurociągi w fabryce

Autor: Henrik Mayor
Źródło: http://www.flickr.com
Wszystko, co pragniesz wiedzieć o obróbce rur
Żeby móc skorzystać rury do wszelakich montaży, należy wpierw właściwie je przyszykować. Prefabrykacja rurociągów, bo o to tutaj chodzi, to nic innego jak obróbka cieplna, cięcie mechaniczne i wyginanie, spawanie czy znakowanie rur, tak aby później można je było użyć we wskazanym miejscu. Cały tok czynności, które w rezultacie umożliwią bezproblemowy montaż konstrukcji stalowych. Użycie znajdują na statkach czy w przemyśle petrochemicznym, przemyśle wydobywczym, platformach wydobywczych, itd. Czyli jak się okazuje – mają szereg funkcji. Firmy trudniące się prefabrykacją rurociągów gwarantują także w swojej propozycji badania techniczne, mające za zadanie skontrolować wartość stopu, z jakiego zrobiona jest rura, a także sprawdzić jej wytrzymałość. Oczywiście w toku prac, zastosowane technologie są tak przemyślane aby nie naruszały rurociągów poddanych obróbce.

Niektóre z sposobów prefabrykacji rurociągów
Ciekawą metodą jest wyginanie łuków w 3D. Dzięki niej mamy możliwość stworzenia wyjątkowo nietypowych łuków. Odznacza się ona wysoką precyzją w oddaniu wytypowanego kształtu geometrycznego. Następną z procedur możliwych do użycia jest obróbka cieplna (zobacz wyżarzanie) . Bazuje na ogromnym dwu-trzonowym piecu, który działa na prąd i jest tak zbudowany, aby zachodziła sposobność kontrolowania wsadu w nim umieszczonego.

Zaciekawił Cię ten tekst? Jeśli tak, to bez wahania sprawdź tutaj pióra ślimaków inne tego typu materiały – one również są godne uwagi.

Jest to możliwe dzięki kontrolowanemu chłodzeniu wsadu przy wymuszonym użyciu chłodnego powietrza czy umieszczenie go w basenie. Cały tok obróbki jest szczegółowo monitorowany, by mieć przekonanie, że zostaną uzyskane pożądane własności mechaniczne. W rozróżnieniu od potrzeb klienta, rurociągi mogą być poddane czyszczeniu strumieniowo-ściernemu. Bieg tej czynności jest względnie prostu do pojęcia. Elementy, które mają być wyczyszczone, umieszcza się w specjalnych komorach. W tych komorach materiał jest wystawiany na działanie wskazanego ścierniwa. Często jest możliwość gładkiej zmiany typu ścierniwa.

Komentarze są wyłączone.