W jakim domu jednorodzinnym chcieliby zamieszkać nasi rodacy, czyli w jaki sposób projektanci wsłuchują się w potrzeby swoich usługobiorców

Projektowanie domów oczywiście nie jest jedynie sztuką dla sztuki – każdy wolnostojący domek musi fantastycznie się prezentować, ale zarazem ten wygląd de facto jest tylko kwestią prywatnych upodobań. Możemy w tym miejscu przypomnieć choćby o XVII-wiecznych pałacach, które do dziś cieszą oko i są wyjątkowo wdzięcznym obiektem do fotografowania. Ponadto nie wolno zapominać, że we wspomnianych budowlach wcale nie było łazienek, co dzisiaj może nas odrobinę szokować – nasze współczesne domy, choć nie tak piękne jak Wersal, są o dużo bardziej funkcjonalne.

nowoczesny dom

Autor: Wicker Paradise
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli tylko Polacy mają wystarczającą sumę gotówki, to wolą zaprojektować, a następnie wznieść nowy dom (Bryksy – jak kupić mieszkanie) niż kupić stary i bez końca go odrestaurowywać. Nowoczesne domy jednorodzinne mają, tak czy owak, wielką przewagę nad tymi wybudowanymi czterdzieści lat temu. Architekci mogą zaprojektować mieszkania mając na uwadze przeróżne kryteria. W ten sposób obywatel przenosi się do domu, o którym zawsze marzył, a połączenie wygody z estetyką jest tutaj kluczem do sukcesu. Trudno byłoby jednoznacznie udzielić logicznej odpowiedzi na pytanie zadane w tytule opracowania, ponieważ każdy obywatel ma inne preferencje i kompletnie inne potrzeby. Dodatkowo czasem projekty domów piętrowych powinny uwzględniać zarówno położenie, jak i wielkość czy kształt działki. Dlatego na etapie sporządzania projektu tak istotne bywa fakt, żeby niedoszli mieszkańcy jasno określili swoje oczekiwania, a inżynierowie je uwzględnili. Nowoczesne domy jednorodzinne to nie tylko te obiekty, które mają oryginalną czy przykuwającą uwagę bryłę. Przeczytać tutaj .

dom jednorodzinny

Autor: Anne Fitten Glenn
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli przeglądnąć choćby parę projektów, nietrudno przekonać się, że ich autorom zależy nie tylko na uniwersalnych rozwiązaniach, ale również na tym, żeby właściciele danego domu mieszkali w budynku, który został doskonale dostosowany do ich potrzeb. W tym nowoczesnym mieszkaniu zawsze znajdzie się miejsce na kuchnię wraz z jadalną i salon z tarasem. Nowością z pewnością jest garderoba, a także większa liczba łazienek.

Nasze nowe teksty są podobnie zajmujące, jak ten. Zatem kliknij w link tutaj Schody Dąbrowa Górnicza i oglądaj szczegółowe informacje. Zapraszamy!

Niekiedy projekt musi też obowiązkowo uwzględniać inne życzenia zleceniodawców – dla przykładu pan domu zażyczy sobie wydzielony pokój dla seniora razem z małą łazienką, a gospodyni sypialnię z wyjściem na imponującej wielkości taras.

Komentarze są wyłączone.