Podajniki kubełkowe – ich konstrukcja, wykorzystanie i norma działania

Przenośniki kubełkowe posiadają obecnie zastosowanie w wielu rozmaitych branżach. Użytkuje się je między innymi w przemyśle chemicznym, rolniczym lub spożywczym. Przenośniki kubełkowe stosuje się do pionowego przemieszczania materiałów ziarnistych oraz sypkich, niewątpliwie są one wysokim uproszczeniem w czasie każdej pracy.

konstrukcja

Autor: AMB Brescia
Źródło: http://www.flickr.com

A z czego składa się przenośnik kubełkowy oraz jaka jest jego zasada funkcjonowania? Podajnik kubełkowy tworzy się z tak zwanych segmentów rurowych, jakie są połączone za pomocą specjalnych śrubowych połączeń. Segmenty rurowe w podajnikach kubełkowych charakteryzują się prostokątnym przekrojem.

Jeżeli ta tematyka jest według Ciebie na tyle istotna, że pragniesz zgłębić ją również pod innym kątem, zatem potrzebne Ci zbliżone dane, to więcej znajdziesz w tekście.

Ilość segmentów rurowych wykorzystywanych w podajnikach jest rozliczna, bowiem zależy od konkretnych czynników, takich jak wysokość podnoszenia.

Wewnątrz segmentów rurowych znajdują się specjalne kubełki, jakie poruszają się dokładnie z ruchem wskazówek zegara. Jest to tak zwany pas pędny podnośnika, który realizowany jest z solidnego i silnego materiału. Niezwykle ważne jest to, aby materiał ten był solidny na rozciągnie, wobec tego w większości wypadków do podajników kubełkowych użytkuje się materiał wieloprzekładowy, który cechuje się bardzo dużą odpornością – od EP630 do EP800. Jak już napomknęliśmy wcześniej za pomocą podajników kubełkowych możliwe jest transportowanie rozmaitego typu materiałów.

Konstrukcja metalowa ze sprężyną

Autor: taymtaym
Źródło: http://www.flickr.com
W zależności od tego dobiera się kształt oraz wymiary kubełka, dzięki czemu możliwy jest nieskomplikowany, szybki i także bezpieczny transport towarów. Kubełki są realizowane z materiałów różnych między innymi w trakcie ich produkcji stosuje się takie materiały, jak na przykład stal tłoczona, poliamid, polietylen czy wiele innych materiałów trudnościeralnych. Dzięki temu kubełki są wyborne i trwałe w użytkowaniu. W Internecie zdołasz dziś znaleźć więcej informacji na temat podajników kubełkowych, bez trudu znajdziesz także ofertę wielu różnorodnych firm, które zajmują się realizacją tych urządzeń.

Komentarze są wyłączone.