Podajniki kubełkowe – ich konstrukcja, wykorzystanie i norma działania

Przenośniki kubełkowe posiadają obecnie zastosowanie w wielu rozmaitych branżach. Użytkuje się je między innymi w przemyśle chemicznym, rolniczym lub spożywczym. Przenośniki kubełkowe stosuje się do pionowego przemieszczania materiałów ziarnistych oraz sypkich, niewątpliwie są one wysokim uproszczeniem w czasie każdej pracy.

konstrukcja

Autor: AMB Brescia
Źródło: http://www.flickr.com

A z czego składa się przenośnik kubełkowy oraz jaka jest jego zasada funkcjonowania? Podajnik kubełkowy tworzy się z tak zwanych segmentów rurowych, jakie są połączone za pomocą specjalnych śrubowych połączeń. Segmenty rurowe w podajnikach kubełkowych charakteryzują się prostokątnym przekrojem. Ilość segmentów rurowych wykorzystywanych w podajnikach jest rozliczna, bowiem zależy od konkretnych czynników, takich jak wysokość podnoszenia.

Wewnątrz segmentów rurowych znajdują się specjalne kubełki, jakie poruszają się dokładnie z ruchem wskazówek zegara. Jest to tak zwany pas pędny podnośnika, który realizowany jest z solidnego i silnego materiału. Niezwykle ważne jest to, aby materiał ten był solidny na rozciągnie, wobec tego w większości wypadków do podajników kubełkowych użytkuje się materiał wieloprzekładowy, który cechuje się bardzo dużą odpornością – od EP630 do EP800. Jak już napomknęliśmy wcześniej za pomocą podajników kubełkowych możliwe jest transportowanie rozmaitego typu materiałów.

Konstrukcja metalowa ze sprężyną

Autor: taymtaym
Źródło: http://www.flickr.com
W zależności od tego dobiera się kształt oraz wymiary kubełka, dzięki czemu możliwy jest nieskomplikowany, szybki i także bezpieczny transport towarów. Kubełki są realizowane z materiałów różnych między innymi w trakcie ich produkcji stosuje się takie materiały, jak na przykład stal tłoczona, poliamid, polietylen czy wiele innych materiałów trudnościeralnych. Dzięki temu kubełki są wyborne i trwałe w użytkowaniu. W Internecie zdołasz dziś znaleźć więcej informacji na temat podajników kubełkowych, bez trudu znajdziesz także ofertę wielu różnorodnych firm, które zajmują się realizacją tych urządzeń.

Komentarze są wyłączone.