W jaki sposób odpowiednio docieplić dom? Na co zwrócić uwagę, żeby doskonale wykonać to zadanie?

Ocieplenie domu ma sens, bo ta kolejna termoizolacja pozwoli zmniejszać zużywanie opału. Doskonale ocieplić wszelkie zewnętrzne ściany domu, bo wtedy efekt będzie najdogodniejszy.

remont

Autor: TAFE SA Electrical Engineering
Źródło: http://www.flickr.com
Przed przystąpienie do pracy trzeba jak najdoskonalej wymierzyć ściany. Należy naszkicować sobie projekt, w którym rozrysujemy sobie określone elementy rusztu. Przed rozpoczęciem musimy też pościągać ze ścian różne odstające elementy (systemy docieplania łódź). Tego typu rzeczy to na przykład parapety czy rynny. Ściany oczywiście muszą być czyste, suche i równe. Jeżeli trafimy na nienowy tynk, musimy go usunąć. Pęknięcia muru wypełniamy masą silikonową, z kolei ubytki znajdujące się w ścianie wypełnimy zaprawą która wyrówna niedoskonałości. Na ścianie możemy znaleźć pleśń, jeśli tak się zdarzy, to oczywiście ją usuwany, a mur pokrywamy specjalnym impregnatem grzybobójczym. Do procesu docieplania zastosujemy wełnę mineralną. To materiał izolacyjny w formie płyt lub mat. Może być również pod postacią granulatu. Idealnie nadaje się do docieplania starych budynków, w których możemy odczuć straty ciepła. Czytaj też .https://www.klimatop.pl/nagrzewnice-na-paliwo-stale,104.html/J]

budowa

Autor: TAFE SA Electrical Engineering
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli tak, stosuje się najczęściej wełnę odmian 80 i 100, której grubość minimalna wynosi 60 milimetrów. Do procesu docieplania może jednakże używać sidingu winylowego. To materiał do wykończenia z PCW. Można nim błyskawicznie i tanio osłonić warstwę ocieplenia z wełny mineralnej, co sprawia, że ściana będzie szczelniejsza, trwała i estetyczna. Wełnę mineralną trzeba szczelnie przykładać do ściany, z kolei mocuje się ją za pomocą odpowiednich łączników. Musi być dopasowana “na styk”, tak aby dopasowana była do przestrzeni pomiędzy kolejnymi słupami rusztu. Przy okazji procesu docieplania budynku trzeba robić elewację. Zobacz też .

Najdoskonalszym materiałem do tego zadania jest oblicówka winylowa, którą nazywamy sidingiem.

Zainteresował Cię ten materiał? Jeżeli tak, to przeczytaj ponadto ten świetny artykuł (http://www.probudiament.pl/montaz-kotew-stalowych/). Przekonaj się, to również okaże się dla Ciebie godne uwagi.

Siding sprzedawany jest pod postacią paneli i listew montażowych, jak również wykończeniowych, więc można przycinać je zwyczajną piłą. Dodatkowo, między sidingiem a wiatroizolacją musi być zachowana niewielka szczelina wentylacyjna. Dlatego też zamontowane łaty stelażu montujemy opcjonalne i cienkie, na około 2,5 centymetra stelażu pod siding. Nie wykonujmy docieplenia samemu, lepiej zlecić to profesjonalnej firmie, jak docieplenia Łódź.

Komentarze są wyłączone.