Bezpieczeństwo w domu – nasza gwarancja bezstresowego życia. Co jest potrzebne do pewnego zabezpieczenia?

Każdy z nas chce się czuć odpowiednio chroniony, szczególnie we własnym domu. W jakim miejscu dokładnie jak nie u siebie możemy poczuć pełne bezpieczeństwo. By jednakowoż to odczuć potrzebujemy przede wszystkim najbliższej rodziny, to jest całkowita podstawa. Z drugiej strony, to jest niewystarczające, bo nie oferuje ochrony przez zagrożeniami z zewnątrz. Co wtedy zrobić? Należy jak najbardziej pomyśleć o odpowiedniej ochronie. Zamki, odpowiednie drzwi są niezwykle ważne, ale jeszcze bardziej są niezbędne odpowiednie domofony, najlepszy model to domofon z kamerą czy domofon eura.

domofon

Autor: Zach Klein
Źródło: http://www.flickr.com/photos/zachklein/4600543/
Obecnie domofon eura to w sumie podstawa bezpieczeństwa. Najważniejsza zaleta to całkowita identyfikacja osoby, która próbuje dostać się na teren naszej posesji. Szybko więc możemy zweryfikować czy osoba pragnąca się do nas dostać jest faktycznie oczekiwana.

Jeżeli są jakieś fascynujące Cię zagadnienia na omawiany wątek, to kliknij na oryginalne źródło, ono z pewnością Cię zaciekawi.

Każdy jednak posiada inne potrzeby w zakresie bezpieczeństwa, jedni więc wybiorą domofon z kamerą, inni domofon standardowy. A jaki Ty wybierzesz, sprawdź na przykład co ma do zaoferowania firma eura. Przewodowy zestaw domofonowy to najzwyczajniej moduł wewnętrzny, tak zwany unifon z zasilaczem oraz bramofon (moduł zewnętrzny). Te domofony sprawiają, iż możliwa jest rozmowa między modułami, a również jesteśmy w stanie bezpośrednio sterować ryglem elektromagnetycznym, jaki służy do otwierania drzwi posesji.

W odróżnieniu od standardowego domofonu, taki teledomofon pozwala na nawiązanie konwersacji z dzwoniącym w otwartym terenie, w obrębie aż do 75 metrów. Znaczy to, że nawet, gdy przebywamy w ogrodzie możemy mieć ze sobą słuchawkę i w każdej chwili możemy odebrać połączenie telefoniczne domofonu.

mieszkanie

Autor: Future PR
Źródło: Future PR

Co więcej, możemy też zwolnić rygiel, ażeby wpuścić daną osobą. Inną grupą są domofony wielolokatorskie, wśród których wyróżniamy analogowo-cyfrowe i cyfrowe. Pozwalają one na podłączenie ponad 250 lokali pod jedyny tylko panel (zobacz przeslo ogrodzeniowe) rozmówny. Autor: Cleverhouse24

Przeznaczone są one do wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych, jednakże będą idealne dla profesjonalnych firm instalatorskich, jakie mają w planach większe inwestycje. Posiadają one funkcje wejścia do budynku za pomocą kodu lub klucza typu Dallas, zatwierdzone są sygnałem dźwiękowym w lokalu. Co więcej, istnieje możliwość regulacji głośności czy czasu trwania sygnału. To bardzo pomocny dodatek, kiedy przykładowo w domu śpi małe dziecko. Pozwala to zachować niezbędny spokój wtedy, kiedy jest to konieczne.

Komentarze są wyłączone.