
4WE10, 4WE6 – rozdzielacze suwakowe
Silniki (https://arapneumatik.pl/k-64-silniki-pneumatyczne-parker) hydrauliczne to urządzenia wykorzystywane do przekazywania energii siłowej z pozycji jej powstawania do maszyny, którą ma napędzać. Istotą ich pracy jest ciecz. Działanie rozwiązań hydraulicznych bazuje na prawie Pascala. Wyróżniamy podział silników hydraulicznych na hydrostatyczne i hydrokinetyczne. Pierwsze z nich używają siłę ciśnienia cieczy. Hydrokinetyczne bazują na użyciu energii kinetycznej. Pokazowe użycie hydrauliki siłowej w budownictwie to np koparka kołowa czy choćby lewarek. Plusy zastosowań hydrauliki siłowej są liczne.
Należy chociażby wymienić fakt, że dają możliwość osiągnięcia bardzo dużych sił mimo niewielkich rozmiarów urządzenia. Ponad to małe siły mogą być wykorzystane do kierowania działaniem dużych sprzętów. Kolejną niezbywalną zaletą jest opcja zdalnego kierowania nimi. Mają także stosunkowo wysoką trwałość i łatwą wymianę zniszczonych części. Wadą z kolei jest kłopot z uszczelnieniem elementów ruchowych. Każde elementy, które są nieszczelne sprawiają przenikanie powietrza do obiegu, czego skutkiem jest zakłócenie pracy układu.
Ponad to obsługa przeznaczona jest wyłącznie specjalistom. Czasem potrzebują niezmiennej temperatury obiegowej.

To oczywiście Bosh (przykładowow: Zawory przełączające Z2S czy Rexroth ZDR ) Niezwykle polecanymi silnikami hydraulicznymi cechuje się marka Char-lynn. Produkty te są wysokoobrotowe i mają większą efektywność, a wszystko to w zwartej budowie. Hydraulika siłowa to nie tylko silniki, to także cała mnogość uzupełniających koniecznych detali. Jeżeli rozglądasz się za rozdzielaczami z pewnością zainteresuje Cię kdg4v. Ten rozdzielacz poradzi sobie z sterowaniem przepływu do siłownika bądź zajmie się sterowaniem kierunku obrotów napędu. Nie wolno zapominać o wężach wysokociśnieniowych. Te najlepsze pochodzą z oferty Aeroquip. Aeroquip to światowej klasy przywódca na analizowanym rynku. Wyjątkowość tych wyrobów leży w innowacyjnych rozwiązaniach, które sprawiły, że węże są bardziej wytrzymałe i uzyskują większe ciśnienie robocze. Sprawdź więcej Tutaj