Szczegółowa mapa turystyczna jest bardzo użyteczna podczas długiej wędrówki

Jeśli organizujemy wyjazd w Tatry lub w rejon, który słabo znamy, to opłaca się nabyć dobrą mapę, byśmy się nie zgubili. Poza tym mapa z oznaczonymi szlakami umożliwi nam szybkie rozplanowanie wędrówek.

gospodarka

Autor: Daniel X. O’Neil
Źródło: http://www.flickr.com
odkurzacz

Autor: U.S. Department of Agriculture
Źródło: http://www.flickr.com
mapy turystyczne

Autor: LK&Projekt
Źródło: www.dom-jednorodzinny.pl

W przypadku kiedy planujemy wyjazd w Tatry, warto zabrać ze sobą porządną mapę.

Jeśli po przeczytaniu obecnego tu postu wciąż masz jakiekolwiek pytania, to sprawdź dodatkowo to ważne omówienie – są w tamtym miejscu pokrewne materiały.

Jeżeli pragniemy posiadać dobry Wybór, to starczy zajrzeć do Netu, gdzie bez problemu kupimy najróżniejsze dobre mapy turystyczne z zaznaczonymi trasami. Posiadanie takiej mapy w na trasie jest niezmiernie przydatne, gdyż będziemy w stanie rozplanować wędrówkę i sprawdzić, w którym miejscu się znajdujemy. Warto kupić mapę laminowaną, będzie ona odporna na wodę i mechaniczne urazy.

Naturalnie można także pobrać dobre mapy turystyczne na smartfona. Będziemy wtedy posiadali pewność, iż nigdy ich nie zagubimy. Jednak może to być wyjście niezbyt efektywne, jeśli się okaże np., że smartfon się nam rozładował oraz nie mamy kolejnej baterii. Będziemy w takim przypadku bez mapy, co na niektórych szlakach może okazać się nieprzyjemne – . Warto więc wyposażyć się w dokładne mapy turystyczne, na których bardzo wyraźnie są oznaczone trasy oraz różne punkty orientacyjne.

Świetnym rozwiązaniem będzie zabranie na wędrówkę dwóch map, jednej dużej i dokładniejszej, a kolejnej małej, którą da się łatwo schować do kieszeni spodni.
W sklepach dostępnych jest niezwykle dużo najróżniejszych map. Warto zatem nabyć taką, którą z łatwością będziemy potrafili rozczytać.

Komentarze są wyłączone.