Jak aktualnie mądrze inwestować swoje pieniądze, ażeby pomnażać osobisty majątek?

Dobrą metodą pomnażania pieniędzy jest inwestowanie w spółki akcyjne. Trzeba wyłącznie wiedzieć w jakie spółki inwestować. Każdy dobry inwestor ma niewątpliwie własny sprawdzony sposób doboru spółek giełdowych do portfela. Dobrze jest poznać część dobrych porad, aby się kierując nimi mądrze inwestować pieniężne środki.

giełda

Autor: Allan Ajifo
Źródło: http://www.flickr.com
Należy więc inwestować w firmę, która zarabia jak również nie ponosi strat. Gdyż kierunki na akcyjnej giełdzie szybko się nie odwracają. Koniecznie trzeba nabywać akcje takich spółek, które potrafią powiększać swe dochody nawet w momencie kryzysu. Doskonałym na to przykładem są akcje PGE jak również akcje ENERGA. Cena akcji tych dwóch spółek giełdowych wykazywała tendencję wzrostową nawet w czasie kryzysu. Jednakże jest niewiele takich spółek, które umieją rozwijać się jak też zwiększać własne zyski nawet wówczas, kiedy cała światowa gospodarka boryka się z problemami.

Dobrze jest omijać spółki (zobacz https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-sprzedaz-nieruchomosci-jak-ominac-podatek), które wypłacają dywidendę większą od wypracowanych zysków. Niebywale często się zdarza, że zarząd akcyjnej spółki zwiększa wypłacaną dywidendę, żeby pobudzić wzrost kursu akcji. Czasem się zaciąga nawet kredyt, aby sfinansować taką operację. Współcześnie polityka dywidendy w PGE zakłada przeznaczenie na ten cel 50% zysku skonsolidowanego netto. Akcje PGE są z tego względu odpowiednio zabezpieczone. W bardzo ciekawym miejscu jest aktualnie kurs akcji PGE z punktu widzenia technicznej analizy. Wycena walorów ma od wielu dni nurt wzrostowy –

Podobnie wyglądają akcje ENERGA – . Opłaca się jeszcze raz powiedzieć, że nie należy nabywać akcji w trendzie spadkowym w nadziei, że nurt się odwróci. Jednostkowy wyjątek od tej reguły nie da rady pokryć strat z innych licznych pomyłek. Nie warto również

finanse

Autor: 401(K) 2012
Źródło: http://www.flickr.com

pozyskiwać tanich akcji. Fakt, że giełdowe akcje są tanie, nie znaczy, że należy je zakupić. Wskaźnik cena na zysk nigdy nie winien być powodem zakupu. Często zdarza się, że tanie akcje potrafią jeszcze bardziej stanieć. A te akcje z wysoką ceną mogą wyraźnie zdrożeć.

Podejmując decyzję o inwestowaniu w akcyjne spółki trzeba wystrzegać się firm bardzo zadłużonych. Ponieważ tego typu spółki mogą wpaść w finansowe problemy. Należy ponadto unikać akcyjnych spółek, które często wydają nowiusieńki akcje. Czasem spółka wypuszcza nowiutkie akcje, żeby zdobyć nowe środki pieniężne potrzebne na rozwój. Z każdą tego typu operacją wartość dla akcjonariuszy spada. Co oczywiście pociąga za sobą cenę akcji. Inwestowanie na akcyjnej giełdzie wymaga sporego zaangażowania jak też wiedzy.

Dobrze jest zatem z uwagą czytać wszelkie opinie oraz śledzić gospodarczą sytuację państwa jak również konkretnej spółki akcyjnej. Tylko tak można efektywnie zwiększyć swój majątek.

Komentarze są wyłączone.