Zastosowanie szkła w projektowaniu wnętrz

Projektując wnętrze naszego domu najczęściej kierujemy uwagę na to, byśmy odnosili wrażenie jak największych przestrzeni, gdyż w ciasnych pomieszczeniach zazwyczaj czujemy się niedobrze – tym bardziej jeśli przestrzeń mamy dzielić z innymi domownikami .

drzwi szklane

Autor: Villa Glass Studio
Źródło: Villa Glass Studio
Jeżeli mamy do dyspozycji względnie mało przestrzeni, możemy optycznie zwiększyć wnętrza. Wyjściem jest szkło w domu na przykład panele szklane – . Starczy bowiem wstawić między dwoma pomieszczeniami szklane drzwi, i od razu przestrzeń zdaje się większa (zachowujemy jednocześnie pierwotną funkcjonalność łączonych pokoi). Przykładem może tutaj być połączenie pokoju do pracy z pokojem dziennym. W razie potrzeby możemy gabinet odizolować od reszty domu, pozwalając jednak aby urzędująca tam osoba mogła w każdej chwili spojrzeć do wnętrza za drzwiami. Tworzywo z jakiego zrobione jest szkło w domu stosowane do produkcji drzwi to szkło hartowane. Chodzi o to, aby używanie drzwi nie stanowiło zagrożenia. Niełatwo jest podobne drzwi rozbić, a jeśli już do tego dojdzie rozbiją się na drobniutkie kawałki nie stanowiące niebezpieczeństwa. Szkło w domu może również przybrać postać wytwornego żyrandola lub części balustrady prowadzącej z najbardziej reprezentacyjnej sfery domostwa np. na kondygnację gdzie mieszczą się pokoje gości lub też sypialnie domowników. Dobrą propozycją użycia szkła będzie także oszklona werandka.

szklane dekoracje

Autor: paulr.ca
Źródło: http://www.flickr.com

Nie tylko optycznie zwiększy nam ona wnętrze znajdujące się za nią, ale dodatkowo w zimowe dnie (jeśli jest zamknięta) pozwoli nam komfortowo wypocząć, wypić herbatkę czy delektować się lekturą. Dla tych z nas którzy dysponują troszkę większą przestrzenią do zagospodarowania jeszcze lepszym pomysłem może być ogród (ogrody zimowe kraków) zimowy, zatem szklane wnętrze w którym – dzięki systemowi grzewczemu – możemy hodować przez cały rok rośliny tropikalne.

Jeżeli ciekawi Cię omawiane zagadnienie, nowa publikacja prezentuje szczegółowo interesujące zagadnienia, które będą bardzo absorbujące.

Podobne rozwiązanie zapewne docenimy gdy spadnie śnieg a my cieszyć będziemy się widokiem ozdobnych gatunków kaktusów. Oczywiście zastosowań w których warto wykorzystać szkło w domu jest jeszcze sporo. Ogranicza nas tu tylko nasza wyobraźnia a także – w coraz to mniejszym stopniu – wymogi techniczne wytwórczości szkła. Nie wszystko bowiem da się skonstruować z tego materiału. Więcej szkła i o szkle dowiesz się pod tym adresem: .

Komentarze są wyłączone.