Czemu kotłownie są tak istotne w wielu gałęziach przemysłu, oferta firm które się zajmują ich wynajmowaniem.

Parowe kotły są od lat wykorzystywane w wielu gałęziach przemysłu, na przykład chemicznym, papierniczym czy spożywczym, i w zasadzie przez ten czas zasada ich działania jest taka sama.

Oczywiście obecna technologia oferuje dużo lepsze materiały, oprzyrządowanie i urządzenia sterujące, dzięki czemu obecnie używane kotły – http://www.bosch-industrial.pl/articles/news/Kotly-wodne – charakteryzują się wysoką wydajnością, lecz i tak najważniejsze w nich jest podgrzewanie wody i wykorzystanie otrzymanej tym sposobem pary.

Musisz znaleźć inne takiego rodzaju źródła? Kliknij ten link – więcej zobaczysz w serwisie (http://odlew.com.pl/materialy-na-formy/poliuretanowe-zywice-odlewane), który omawia analogiczne zagadnienia.

Do podgrzewania używa się różnych paliw.

kotłownia

Autor: MGProjekt Pracownia Architektoniczna
Źródło: http://www.flickr.com

Duże przemysłowe kotły są z reguły na koks albo węgiel, jeśli chodzi o nie należy będzie zadbać również o regularne pozbywanie się żużli i popiołów. W małych konstrukcjach dużo częściej wykorzystuje się paliwa gazowe albo ciekłe, są one zdecydowanie praktyczniejsze, bo potrzebują tylko przyłączenia do pieca instalacji zasilającej i można zacząć pracować. W niektórych zastosowaniach bardzo dobrze sprawdzają się także kotły na prąd, dają one jeszcze więcej niezależności od jakichkolwiek paliw.

Kotłownie są skomplikowanymi systemami, które od czasu do czasu mogą się zepsuć albo konieczny będzie do wykonania jakiś remont. W takiej sytuacji nagle cały zakład czy chociaż budynek staje nagle przed opcją wyłączenia energii, co może mieć poważne konsekwencje dla wielu działów. Rozwiązaniem tego problemu jest na przykład wynajem kotłów, tak naprawdę w przemyśle jest to dość często wykorzystywana usługa (kontynuuj).

kocioł

Autor: Krzysztof Lis
Źródło: http://www.flickr.com
Przemysłowe kotły do wynajmu najczęściej dostarczane są w kontenerach, przez co są niezwykle proste do transportu zwykłymi pociągami czy ciężarówkami. W takim kontenerze znajduje się praktycznie kompletna, gotowa do uruchomienia instalacja, do której wystarczy podłączyć zasilanie odpowiedniego paliwa, oraz przyłączyć do zakładowej instalacji. Jest to idealne rozwiązanie przy pojawieniu się awarii czy też konieczności wykonania remontu, lecz też niektóre firmy wolą taką opcję, niż konieczność inwestowania sporych nakładów finansowych w wybudowanie stacjonarnej kotłowni.

Komentarze są wyłączone.