Remont budynku – jak zniwelować jego koszty?

Jeśli jesteśmy szczęśliwymi właścicielami wolno wybudowanego gmachu, musimy również liczyć się z wielkimi kosztami. Oczywiście, możliwość życia bez sąsiadów za ścianą jest bardzo miła, z przydomowego ogrodu również każdy chętnie skorzysta.

Jednak wiąże się to również z wielkimi wydatkami – gdyż za wszelkie hipotetyczne renowacje musimy zapłacić z własnej kieszeni – wspólnota lokatorska nam w tym nie pomoże. Ile kosztują ściany jednowarstwowe? Kiedy renowacja dachu jest wymagana?

Każdy mądry fachowiec wie, że remont posesji rozpoczyna się zawsze od dachu. Jeżeli mieszkasz w wiekowej rezydencji, która czasy świetności ma już od dawna za sobą, zapewne szykuje ci się taka inwestycja. Jeśli planujesz zakupić dachówki cennik może cię mocno zaskoczyć. Bowiem same http://msm-wroclaw.pl/ już są niezwykle drogie. Szczegóły poznasz pod linkiem . Do tego oczywiście trzeba dodać także ceny robocizny, chyba że osobiście pragniemy to zrobić. Lecz to będzie od nas wymagało umiejętności i dużego nakładu czasu. Ale to jeszcze nie wszystko! Jeśli planujemy kompleksowo odremontować budynek, elewacja również wchodzi w grę. Jeśli mamy ściany jednowarstwowe, dobrze byłoby je troszkę pogrubić, co zwróci nam się w cenach ogrzewania. Oczywiście, to także bardzo skomplikowany wyczyn.

Materiały budowlane

Autor: MGProjekt Pracownia Architektoniczna
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak nie można się załamywać, gdyż tak jak na sprawdzonym fachowcu nie można skąpić, tak materiały budowlane kupimy także w atrakcyjnych cenach. A najlepszym ich źródłem może okazać się internet. Kiedy wpiszemy do wyszukiwarki zdanie „dachówki cennik” zobaczymy, że kwoty w internecie znacznie różnią się od tych w salonach stacjonarnych. To samo dotyczy innych tworzyw – ogrzewając ściany jednowarstwowe, warto zakupić półprodukty online. Jednak nie wszystko wygląda tak optymistycznie. Bowiem zamawiając towar w salonie wirtualnym, powinniśmy liczyć się ze znacznymi kosztami dostawy. Materiały budowlane są bardzo ciężkie, a kurier wycenia pakunek w zależności od wagi i gabarytów. Jednak i na to jest sposób – jeżeli zakupimy wszystkie potrzebne materiały na jednej stronie internetowej, możemy poprosić o jakiś atrakcyjny rabat na cały asortyment, lub o darmową przesyłkę.

Gruntowny remont budynku to nie mała inwestycja, gdyż trzeba liczyć się nie tylko z kosztami robotników, lecz również artykułów budowlanych. Na tych jednak mamy szansę oszczędzić – chcąc ogrzać ściany jednowarstwowe, należy zakupić izolację online – taniej i pewnie.

Komentarze są wyłączone.