Rozmaite metody czyszczenia wybranej powierzchni

Ścierniwa do piaskowania – gdy po raz pierwszy spotkamy się z taką frazą, zapewne nie wiemy, do czego się tego używa i, głównie w jakiej branży. Ale już z pewnością każdy z nas, lub większość nas miała okazję przypatrywać się procesowi budowy jakiegoś budynku, czy to własnego, czy takiego, który spotkaliśmy przechadzając się po chodniku.

piaskowanie

Autor: Libet
Źródło: Libet
Z jakiego powodu mowa o budowie? Otóż piaskowanie (sprawdź niskie ceny na zestaw do piaskowania karchersklep.techkar.pl) zalicza się do procesów technologicznych, z pomocą którego możemy czyścić bądź kształtować rozmaite powierzchnie używając silnego strumienia sprężonego powietrza, który zawiera w sobie piasek lub inne twarde cząsteczki, prócz szeroko używanego przesiewnego piasku, nazywanego ścierniwo do piaskowania, stosuje się również rozdrobnione szkło bądź cząsteczki metalu. Ten proces bardzo zbliżony jest do szlifowania, jednakże to po piaskowaniu wybrana powierzchnia będzie o wiele gładsza, metoda ta gwarantuje precyzyjne oczyszczenie wszystkich trudno-dostępnych wgłębień, co mówi o wysokiej efektywności tej metody. Jednak, aby móc za pomocą piaskowania, oczyścić daną przestrzeń, musimy posiadać materiał, który nam to ułatwi. W metodzie tej stosowane jest ścierniwo, które jest szeroko dostępne i nie ma żadnych trudności z nabyciem tego tworzywa. Istnieje mnóstwo firm, które zajmują się sprzedażą tworzywa niezbędne do metody piaskowania, pośród nich znajdziemy nie tylko piasek, ale również granulat szklany bądź mikrokulki szklane. Dowiedz się więcej – śrut stalowy. Szeroką ofertę posiadają także sklepy online, na których możemy zamówić produkt, którym jesteśmy zainteresowani.

Następnym określeniem, które kojarzy zapewne mała ilość osób, jest śrut do piaskowania. Mianowicie śrut ten, zwany także staliwnym, wykorzystywany jest przy metodzie piaskowania, o której wcześniej wspominaliśmy. Jakie są plusy tego typu śrutu? Otóż ułatwia on otrzymanie całkiem gładkiej powierzchni i gwarantuje najwyższą wydajność czyszczenia. Z pomocą tego materiału możemy oczyszczać takie powierzchnie jak blachy, kadłuby statków, czy różnego rodzaju wyposażenie. Czyszczone w ten sposób są również różne konstrukcje stalowe, fundamenty czy stropy. Widzimy zatem, że zastosowanie śrutu do piaskowania jest niezwykle szerokie. Jest to tworzywo ogólno dostępne, które można również zamówić korzystając z oferty sklepów online, znajdziemy tam całkowity opis tworzywa, dzięki czemu będziemy mieli pewności co do tego, co kupujemy.

Obróbka ta jest obecnie jedną z najczęściej wykorzystywanych w oczyszczaniu wybranych powierzchni, czy nadawaniu jej odpowiedniej chropowatości, tak by świeża warstwa farby mogła utrzymać się na ścianie. Stosowana jest często w przypadku kadłubów statków, konstrukcji żelaznych, czy rozmaitych elementów betonowych.
Należy jednak zaznaczyć, że podczas piaskowania powstają pyły, które zagrażają naszemu zdrowiu, więc należy być uważnym i przestrzegać zasad BHP.

Masz zamiar przejrzeć kolejny tekst na ten zajmujący temat? W takim razie kliknij łącze tu… i przeloguj się do nowej strony, którą dla Ciebie zbudowaliśmy.

/J]

Komentarze są wyłączone.