Kiedy musisz zmienić opony? Główne zasady eksploatowania samochodu

Odpowiednia eksploatacja własnego pojazdu oczywiście nie jest tania, o czym wie doskonale właściwie każdy posiadacz własnych czterech kół, jednakże pod żadnym pozorem nie możeszzaniedbywać utrzymywania samochodu w odpowiednim stanie technicznym.

opony Dunlop

Autor: USAG- Humphreys
Źródło: http://www.flickr.com
W takich wypadkach unikniesz stworzenia zagrożenia dla siebie, a również dla pozostałych uczestników ruchu drogowego.
opony w Cadillac

Autor: That Hartford Guy
Źródło: http://www.flickr.com
Wymiana opon
Przede wszystkim powinieneś pilnować odpowiednich terminów zamiany opon zimowych na letnie i odwrotnie (sprawdź na Zazwyczaj robimy to razem ze stałą zmianą pogody i zwykle jest to najodpowiedniejsze wyjście – jeżeli przykładowo w grudniu nie spadł jeszcze śnieg ani nie pada zamarzająca mżawka, bez wątpliwości nie ma najmniejszego sensu zmiany opon. Pamiętaj również, iż opony zawsze muszą spełniać najbardziej wyśrubowane normy – jeżeli poruszasz się na tak zwanych „łysych” oponach, wtedy oczywiście nie masz co liczyć na spokojną jazdę. Dlatego zawsze musisz decydować się na zakup opon wysokiej jakości – aktualnie najbardziej polecane są opony Dunlop, które praktycznie zawsze będą mogły zapewnić Ci najwyższe bezpieczeństwo.
Regularne przeglądy!
Musisz zawsze >> istotnie konkretów www.decosalon.pl również zwracać największą uwagę na to, czy Twój pojazd ma aktualne wszystkie przeglądy. Chociaż za zaniechanie przeprowadzenia obowiązkowego przeglądu zwykle nakładane są kary, niejednokrotnie o nim zapominamy.

Na dodatek na bieżąco powinieneś usuwać wszystkie usterki w swoim samochodzie – zwykle trzeba na to wydać dużo pieniędzy, jednak w takim przypadku będziesz miał praktycznie gwarancję, iż wszystko jest w jak najlepszym porządku – a zdecydowanie bezpieczeństwo Twoje i Twoich pasażerów w podróży powinno być najważniejsze.

Komentarze są wyłączone.