Jakie akcje standardowego serwisowania są niezbędne do podtrzymania dobrego stanu technicznego naszego auta?

Od dawna mówi się, że kupno samochodu to tylko sam początek wydatków. W końcu dużo więcej kosztuje utrzymanie auta w dobrym stanie technicznym. Z jakiego powodu jest tak? Kilka powodów postaramy omówić w poniższym artykule.Jakiego rodzaju czynności należy rutynowo wykonywać przy aucie?

Niestety, ze auta psują się. Oczywiście, jedne są bardziej awaryjne, a inne rzadziej, jednak każde z nich wymagają starannego serwisowania.

Klasycznymi operacjami serwisowymi, które należy robić przy każdym samochodzie są między innymi wymiana oleju, nabicie klimatyzacji, zmiana opon, wymiana świec czy zmiany filtrów paliwa czy kabiny oraz zmiana okładzin hamulcowych. Jednak skąd możemy wiedzieć, że to już czas na zmianę standardowych części eksploatacyjnych w naszym aucie?

selfie - samochód

Autor: roovuu
Źródło: http://www.flickr.com
portret - samochód

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com

Standardowe czasy wymiany.

Dla każdego auta częstotliwości wymian w/w części będą inne, z tego też powodu warto zajrzeć do instrukcji dotyczącej używania naszego pojazdu. Jednakże, bardzo często można założyć następujące czasy serwisowe:

samochód - malunek

Autor: roovuu
Źródło: http://www.flickr.com

Wymiana oleju co dziesieć tysięcy km – przy tego typu przebiegu mamy pewność, że motor nie będzie używał starego oleju, jaki stracił już swoje parametry smarujące.

Klimatyzacja samochodowa musi być wyczyszczona i od nowa nabita przynajmniej raz w roku – najpewniej usiąść do tego przed sezonem wzmożonego używania klimatyzacji – czyli na przykład w marcu.

Filtry warto jest wymienić raz w roku. zanieczyszczony filtr powietrza znacząco zmniejszy osiągi auta, przez zanieczyszczony filtr kabinowy powietrze w kabinie będzie dużo bardziej nieprzyjemne, a zużyty filtr (https://arapneumatik.pl/k-336-filtry-prozniowe) paliwowy sprawi, że dużo szybciej będą zużywane wtryski w naszym samochodzie, co może przynieść spore wydatki na ich niespodziewaną wymianę.Dobrze jest więc zadbać sensownie o nasze auto, gdyż tego typu standardowe wymiany podzespołów nie są kosztowne, a pozwolą oszczędzić sporo pieniędzy na późniejszych naprawach.

Kliknij bez obaw ten link i użyj linku, żeby poznać więcej wiadomości na omawiany tutaj temat – one także Cię zainteresują.

Dodatkowo, jeśli mamy smykałkę do prac robionych samemu jesteśmy w stanie także zaoszczędzić także na robociźnie, a przy okazji nauczyć się czegoś o naszym aucie

Komentarze są wyłączone.