Problem nagłej przerwy w dostawie prądu? To nas nie dotyczy. Generatory prądu na potrzeby przeciętnego gospodarstwa domowego.

Uszkodzenie sieci energetycznej może przytrafić się w wielu miastach i być bardzo dotkliwa głównie zimą. Wtedy jest największe prawdopodobieństwo tego, iż przez pewien czas nie będziemy mieć dostępu do prądu – czy to z winy dostawcy, czy awarii miejscowej sieci. Dla wielu domów to równocześnie brak ogrzewania, a czasami także brak gorącej wody. Kluczową sprawą jest też zawężony dostęp do mediów podczas budowania domu – czasami, chociaż media są już pociągnięte, instalacja nie działa, wówczas agregat jest nieodłącznym towarzyszem budowy. Z tego względu sporo osób zastanawia się nad zakupem dodatkowego źródła prądu na wypadek kłopotów z dostępem do miejscowej sieci energetycznej, zwłaszcza na terenach górzystych.

muzyka - widok

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com

W tych momentach idealny będzie generator prądotwórczy – urządzenie generujące prąd elektryczny.

Chcesz odnaleźć coś innego na prezentowany w tym miejscu temat? Kliknij ten link – ta wiarygodna strona (https://www.polnet.pl/pl/trzoda/kontakt) bez wątpienia rzuci nowe światło.

Jak wybrać najlepszy do naszych wymagań generator prądotwórczy? Przy wyborze generatora prądotwórczego musimy pomyśleć nad wieloma sprawami. Przede wszystkim, jakie urządzenia będziemy podpinać do generatora. Sprawdź generator prądotwórczy. Miejmy na uwadze, że odbiorniki są podzielone pod względem zasilania, jakiego wymagają. Według tego parametru wyróżnia się odbiorniki jednofazowe i trójfazowe. Agregaty prądotwórcze jednofazowe są maszynami cechującymi się małą mocą więc są przeznaczone do zasilania urządzeń i narzędzi o niskiej mocy, małego AGD ze standardowego gospodarstwa domowego oraz do grzejnika elektrycznego- . Wynika z tego, iż agregaty prądotwórcze jednofazowe mogą być przydatne w momentach nagłych awarii prądu w mieszkaniu, ale na budowę albo do pewnych instytucji czy szpitali, gdzie działa sporo urządzeń jednocześnie, niestety się nie nadają. Z kolei odbiorniki trójfazowe obejmują maszyny o dużej mocy. Są to przede wszystkim: silniki elektryczne, kuchnie trójfazowe i grzejniki elektryczne. Tego typu generator prądotwórczy mógłby też pracować na budowie.

Kupując agregat trójfazowy decydujemy się na urządzenie o uniwersalnej roli – możemy do niego podłączyć zarówno maszyny jednofazowe, jak i trójfazowe. Jednak musimy zadać sobie pytanie, czy naprawdę musimy kupić agregat trójfazowy, czy kupić standardowy, polecany do maszyn powszechnie wykorzystywanych budownictwie i na działkach.

Komentarze są wyłączone.