Renta na calutkie egzystencję oraz pożyczka dla starca – czyli, co jest możliwe – bądź nie – w kraju Polskim

Pragniesz pobierać rentę przez całe życie, ale boisz się, iż to może nie starczyć a także posiadasz na spojrzeniu zainkasowanie kredytu? Odczytaj nasz felieton!

Renta dożywotnia – to w paru słówkach jakaś rzecz mocno podobnego do przewróconej hipoteki. Na czym to jednak polega? A więc polega to na rezygnacji z prawa własności do nieruchomości, bądź domku (sprawdź więcej o rencie dożywotniej na W zamian za tę rzecz persona, która się tej rzeczy poddała, do końca życia otrzymuje co każdy miesiąc określoną kwotę. Kiedy odejdzie z tego globu, mieszkanie albo domeczek adoptuje skarb państwa. Musi jednakże w czasie podpisywania umowy (zobacz umowa zlecenie kalkulator brutto) zostać wziętych pod uwagę parę rzeczy dzięki których może odróżnić je od przewróconej hipoteki. Jest to między innymi: rozpiska o prawie do dożywotniego pomieszkiwania. Trzeba zapamiętać, iż w przypadku, gdyby bank nie dawał pieniędzy, prawo własności ma możliwość od nowa przejść na poprzedniego właściciela nieruchomości.
reklama LED

Autor: Colosseo EAS
Źródło: http://www.flickr.com
konsultant

Autor: Mitch Altman
Źródło: http://www.flickr.com
A w tej chwili parę słów o kredycie – czyli, czy kredyt dla seniora jest możliwy? Odpowiedź bywa bardzo łatwa – oczywiście, że tak! Prawda ma możliwość zaskoczyć, chociaż seniorzy i osoby na rencie to są najulubieńsi klienci banków (sprawdzony kredyt dla seniora – Uważani bywają za nie robiących problemów oraz głównie – godnych zaufania kredytobiorców, ponieważ posiadają coś, czego młodzi nie posiadają – a jest to nieporuszony dochód.

Na konkretną chwilę banki mają specjalne oferty dla seniorów, szczególności Credit Agricole, ING Bank Śląski a także dużo innych. Jeśli nadal masz wątpliwości odwiedź najbliżej położonego bank, a zaskoczy Twoja osobę ilość propozycji. Nie zwlekaj oraz sprawdź już teraz!

Komentarze są wyłączone.